האח הגדול פיקד על אחיו הקטן במבצע בעזה

סרן איתן וסגן בנצי משרתים שניהם בחטיבת הנח"ל, אך שניהם מקבלים פקודות ממישהו אחר לגמרי - אמא. בתקופה האחרונה ובאופן חריג למדי פיקד האח הגדול על אחיו הקטן בפעולה צבאית מסווגת סמוך לרצועת עזה. סרן איתן גלעד לחדשות 2 באינטרנט: "נתתי לו פקודות וזה היה מוזר". האח הקטן צחק: "היה מקומות שזה השתלם"

"היה מוזר לפקד עליו", שני האחים בפעילות (דו"צ)

האח הגדול - גרסת הנח"ל: כשבנצי ואיתן גלעד היו קטנים ושיחקו יחד, הם לא חשבו כי אחד מהם יפקד על השני במבצע צבאי מסווג סמוך לרצועת עזה.

סגן בנצי גלעד, בן 22 ממושב קשת ברמת הגולן, משרת כמפקד צוות לוחמים בפלוגת הסיור של הנח"ל. הוא התגייס לנח"ל בעקבות אחיו הגדול, סרן איתן, כיום מפקד פלוגה מסייעת בחטיבה.

לאחרונה נפגשו דרכיהם של שני האחים באופן יוצא דופן: האח הגדול איתן פיקד על אחיו בנצי במבצע צבאי. "זה לא רגיל שהאח הגדול שלך מפקד עלייך ונותן לך פקודות", אמר סגן בנצי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "זו הייתה חוויה - אני מעריץ את אחי גם פיקודית וגם מקצועית". עוד ציין כי "היו מקומות שזה השתלם כי אתה משיג את כל מה שאתה רוצה".

שני האחים סיפרו להוריהם על המפגש יוצא הדופן, והם כמובן שמחו מאוד. "אמרתי לאמא שלי שאם יש בעיה עם היציאות שלי - שתדבר עם איתן אחי הגדול", ציין בנצי בחיוך.

לאח הגדול איתן, שהיה צריך לתת את הפקודות, דווקא לא היה קשה. "נתתי לו פקודות אבל זה לא היה קשה כמו שהיה מוזר", סיפר איתן. "בעיקר דיברנו בקשר אבל היינו ביחד וידעתי שיש על מי לסמוך". בחטיבת הנח"ל דווקא קיבלו בהבנה את הקשר המשפחתי ואפילו התבדחו על השניים תוך כדי הפעילות המבצעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת