ברק ביקר את פצועת הפיגוע בהודו: "מחזק את ידך"

לאחר שנחתה בישראל בסוף השבוע ואושפזה בבית החולים איכילוב, קיבלה הערב טלי יהושע-קורן ביקור מפתיע משר הביטחון אהוד ברק, שחיזק את ידה ואיחל לה החלמה מהירה. היא גוללה בפניו את פרטי האירוע. נתניהו התקשר עם נחיתת בארץ: "עם ישראל מברך אותך"

שר הביטחון אהוד ברק, ביקר הערב בבית החולים איכילוב בתל אביב את טלי קורן יהושע, אשתו של נציג משרד הביטחון בהודו, שנפצעה בשבוע שעבר בפיגוע הטרור בבירה דלהי. יהושוע הגיע לארץ ביום שישי בערב לנמל התעופה בן גוריון, אחרי שאושפזה מיד אחרי הפיגוע בבית החולים המקומי. היא הועברה לבית החולים איכילוב, שם היא ממשיכה להתאושש.

בפגישה בין השניים סיפרה קורן יהושע לשר ברק את כל פרטי האירוע שבמהלכו נפצעה. מלשכת ברק נמסר כי זה חיזק את ידה ואיחל לה החלמה מהירה.

בסוף השבוע האחרון שוחח ראש הממשלה יהושע-קורן, ובמהלך השיחה אמר לה: "עקבנו אחריך בדאגה והערכה. עשית מעשה אמיץ ובעל תושייה. כל עם ישראל מברך על כך שהצלחת לצאת מזה בחיים, ואנחנו שמחים שאת כאן איתנו".

יהושוע-קורן הודתה לראש הממשלה על שיחת הטלפון ואמרה: "אני מרגישה טוב יותר, ומבקשת להודות לכולם על התמיכה". אמש היא הגיעה לישראל והיום החלה בסדרת בדיקות רפואיות בבית החולים איכילוב.

"מאושרת להיות שוב בישראל"

קורן, שהוטסה לישראל באמבולנס מעופף בסיוע של אגף משאבי אנוש במשרד הביטחון, הודתה גם לאנשי המשרד על הטיפול והליווי הצמודים. "תודה שהחזרתם אותי הביתה", כך אמרה, "אני מאושרת להיות שוב בישראל".

יחד עם קורן שבו בטיסה ארצה גם בעלה, השוהה לצדה מאז שנפגעה, וגם שני ילדיהם. הילדים זוכים לסיוע מעובדת סוציאלית שמעניק להם משרד הביטחון. בני הזוג היו אמורים לסיים את שליחותם בניו דלהי ולחזור לארץ בקיץ. עם זאת, בשל הפיגוע ייתכן ויסיימו את שליחותם מוקדם יותר וישובו ארצה. 

"ראיתי אופנוען וניסיתי לדבר איתו"

"ראיתי אופנוען ליד המכונית שלי בזמן שנסעתי לשגרירות האמריקנית. הרגשתי פגיעה קלה בחלק האחורי של המכונית ואז ראיתי את האופנוען", כך ציטטו גורמים בכירים בחקירת התקרית את עדותה של קורן לעיתון "טיימס אוף אינדיה" (Times of India). "חשבתי שהוא נגע ברכב. אפילו הורדתי את החלון כדי לומר לו משהו אבל עד אז הוא כבר ברח", העידה.

גורם המקורב לחקירה מסר לעיתון כי כשנשאלה קורן האם הצליחה להבחין פניו של האופנוען ענתה: "ככל שאני זוכרת הוא חבש קסדה שחורה ובגדים שחורים. אני חושבת שגם האופנוע שעליו נסע היה שחור". עם זאת הדגישו כי קורן לא הצליחה לזהות את הדגם של האופנוע או למסור את מספר לוחית הזיהוי שלו.

עדותה של קורן, לפיה "הפצצה התפוצצה כמעט 30 או 40 שניות לאחר שהרגשתי דחיפה באוטו", הפתיעה את החוקרים ההודים. היא נשאלה האם הבחינה באופנוען שעקב אחריה לאחר שעזבה את שגרירות ישראל אחר הצהריים והשיבה בשלילה.

מקורבים לחקירה טוענים כי עדותה של קורן תשנה את הגישה לחקירה. "צילומי מצלמות האבטחה שאספנו מרחבי ניו דלהי ייבחנו מחדש על מנת לאתר אופנועים שחורים", מסר אחד החוקרים. על פי הדיווחים מניו דלהי, עד כה אין כל מידע ממשי בנוגע לזהות מבצעי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת