מח"ט גולני מוטרד מכמות הלוחמים הדתיים

בנובמבר הקרוב יתגייס לשורות החטיבה גרעין של 30 קיבוצניקים צעירים, שאותרו במסגרת מהלך שנועד לשבור את ההומוגניות של חובשי הכיפות במי שהייתה בעבר "החטיבה של העם" - ואיבדה את מעמדה ככזו

חטיבת גולני לא רק שאינה סובלת ממחסור במתגייסים, אלא אף מתמודדת עם ביקוש לשרת בשורותיה הגבוה מהיצע התקנים שלה. על כל מקום אחד בחטיבה מתמודדים בימים אלו לא פחות מאשר שישה מתגייסים, אבל למרות כל זאת - המח"ט, אלוף-משנה אופק בוכריס, מוטרד.

דאגתו של בוכריס נובעת מבחינת זהות המתגייסים לחטיבה שבראשה הוא עומד - שממנה עולה תמונה ברורה של הומוגניות מגזרית של חובשי הכיפות הסרוגות. בעקבות זאת, חלחלה הבנה כי מי הייתה בעבר "החטיבה של העם" כבר אינה כזאת - ועל כן, נדרש מהלך שיביא לאיזון.

איש בצה"ל לא הטיח האשמות בחיילים הדתיים ולא פקפק ביכולתם המבצעית, אולם בצבא הוחלט ליזום מהלך שיישבור את אותה הומוגניות.

כעת מנסה אל"מ בוכריס להשיב את החילוניים בחזרה לשורות גולני. כדי לעשות זאת, הוא פנה בנושא לאגף החברתי-ביטחוני שבמשרד הביטחון - שם גובש תמהיל מתגייסים חדש לחטיבה. בין השאר הוא כולל ניסיון לגייס אליה גם צעירים מהקיבוצים.

המהלך יישא פרי בנובמבר הקרוב, אז יתגייס לראשונה לגולני גרעין ובו 30 בני קיבוצים. תחילה הם יעברו קורס קדם צבאי (קד"צ) במכינת "בינה" שבתל אביב, שם יוכשרו לתפקידי מנהיגות. אחר כך הם יחלו את הטירונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת