השבוע: "כיפת ברזל" מגיעה לגוש דן

מערכת היירוט שמוכרת היטב לתושבי הדרום מימים של מתיחות ביטחונית תוצב בימים הקרובים גם באתר הממוקם מצפון-מזרח לתל אביב. בינתיים, אין סיבה לדאגה: מדובר בחלק מניסוי שתוכנן מראש

כיפת ברזל. גם באזור ת"א (AP)

אחרי שסוללות היירוט הפכו כבר לחלק מהנוף בערי הדרום ויישובי עוטף עזה בימים של מתיחות ביטחונית, תגיע מערכת "כיפת ברזל" גם לגוש דן. צה"ל יציב השבוע את מתקני המערכת באתר הממוקם מצפון-מזרח לתל אביב, במסגרת תרגיל שייבחן את הנקודות לפריסתם בזמן אמת.

הצבת סוללות "כיפת ברזל" במרכז מהווה חלק מתרגיל היערכות שתוכנן מראש. מדובר צה"ל נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי המערכת "נמצאת בתהליך קליטה מבצעית שבמסגרתו מוצבת הסוללה מעת לעת באתרים שונים ברחבי המדינה. השבוע , כחלק מהתכנית, היא הוצבה באזור גוש דן למשך מספר ימים".

מאז נכנסה "כיפת ברזל" לפעילות מבצעית, הצליחה המערכת ליירט טילים ורקטות שנורו מרצועת עזה לעבר ערים ויישובים שבטווח הפגיעה.

לפני כחודשיים: כמעט אסון ב"כיפת ברזל"

בדצמבר האחרון נמנע במזל רב אסון בקרב צוותי התפעול של מערכת "כיפת ברזל". התנהלות לקויה של חיילים גרמה לתקלה חמורה שכמעט עלתה בחיי אדם - כשטילים שהוצבו נפלו מגובה 45 מטרים ליד חבריהם לנשק וקצינים שהיו בקרבת מקום.

לא פחות מאשר 20 טילים נפלו מהמשגר וניזוקו, ובמזל רב - לא התפוצצו. האירוע הסתיים ללא נפגעים, אך בשל חומרתו הורה מפקד חיל האוויר למנות ועדת חקירה לבחינת נסיבות התקלה והורה להפסיק לאלתר את כל פעולות האחזקה של מערך ההגנה האווירית עד לסיום התחקיר הראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת