צפו: העימותים האלימים בהר הבית

שעות לאחר ההתפרעויות האלימות בהר הבית מתבררת הסיבה - פרסום באתר ימני קיצוני קרא ליהודים להשתלט על הר הבית, והקפיץ עשרות מוסלמים שהשליכו אבנים וקרשים לעבר שוטרים שהיו במקום. מפעיל האתר טוען: הפרסום הוא פרובוקציה של המשטרה. צפו בהתפרעות

תמונות מההתפרעות האלימה בהר הבית הבוקר חושפות את הדרמה שהתרחשה בין הפלסטינים שהגיעו להגן בגופם מפני חשש להשתלטות על האתר, לבין כוחות הביטחון שניצבו מולם. שעות לאחר שהמהומה שככה, התברר שהסיבה להתפרעויות הייתה הסתה באתר ימני קיצוני בשם "הר הבית שלנו". למרבה המזל, איש לא נפגע.

תיעוד ממוקד המהומות מראה את הצעירים הפלסטינים משליכים לעבר השוטרים מכל הבא ליד: אבנים, כיסאות, כלים, קרשים ועוד. אחד מהמתפרעים אף הפעיל נגדם מטף לכיבוי אש. כוחות משטרה פרצו לשטח הר הבית ועצרו שלושה חשודים במעשה, אולם רחבת הכותל לא פונתה בשל האירועים, וגם הביקורים בהר הבית נמשכו כסדרם.

הרקע להתפרעויות: הסתה באתר ימני קיצוני

המתפרעים יידו אבנים גם לעבר תיירים שטיילו באזור שער המוגרבים. במשטרה היו מוכנים לאפשרות של התפרעויות מצד הצעירים המוסלמים על רקע קריאה שיצאה מהאתר "הר הבית שלנו", שאחד הגורמים שמפעילים אותו הוא יהודה גליק, פעיל בולט לקיום ביקורי יהודים בהר הבית.

בהודעה שהתפרסמה באתר נאמר שחברי מרכז הליכוד נקראים לבוא בהמוניהם לבקר במקום בסיור שייערך בראשות משה פייגלין, כדי להכריז ש"מנהיגות בריאה ראשיתה בשליטה על הר הבית ובטיהור המקום מגזלני האדמות".

הפעילים המוסלמים לא נותרו אדישים לפרסום, ובתפילות שנערכו ביום שישי האחרון יצאו קריאות מהדרשן לעלות בבוקר יום ראשון ולהפגין. יהודה גליק מצדו טוען כי לא היה ולא נברא, וכי האתר מופעל על ידי פרובוקטור מטעם המשטרה. לדבריו, הוא אף נבדק בבדיקת פוליגרף שהוכיחה שאין לו שום קשר לתוכן שמופיע באתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת