חיל האוויר תקף בעזה: לילה מתוח בדרום

רבים מתושבי הדרום שוב ישנים הלילה קרוב לממ"דים, אחרי שחיל האוויר תקף מחרטה לייצור קסאמים בעיר עזה ובהמשך הותקפו גם בסיס טרור ותחמושת, זאת בתגובה לירי רקטות הגראד בשבת בצהריים לבאר שבע ונתיבות. בסך הכל שוגרו במהלך סוף השבוע, בחסות מזג האוויר הסוער, 6 רקטות

לילה מתוח בדרום, אחרי שחיל האוויר תקף ברצועת עזה בתגובה לירי רקטות הגראד לעבר באר שבע ונתיבות.

סמוך לשעה 22:30 תקפו כלי טיס של חיל האוויר מחרטה לייצור רקטות קסאם בשכונת זייתון בעזה. טייסי חיל האוויר דיווחו על פגיעות מדויקות במטרה, בעוד בעזה מדווחים הפלסטינים על 2 פצועים בתקיפה. סמוך לשעה 1:45 בלילה תקף צה"ל שוב, הפעם הותקפו בסיס טרור ומחסן אמצעי לחימה. גם כאן דיווחו בחיל האוויר על פגיעות מדויקות במטרות.

במהלך סוף השבוע התפוצצו 6 רקטות גראד וקאסם באזור הדרום. בשבת לקראת הצהריים הפתיעו 3 רקטות את באר שבע ונתיבות, שלמרבה המזל התפוצצו בשטחים פתוחים. בלילה שבין שישי לשבת נפלה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, ועוד רקטה באשכול כמה שעות קודם לכן. באותו זמן בדיוק רקטה נוספת התפוצצה דרומית לאשקלון.

הערכה: לחמאס אין אינטרס להצית את הגזרה

באותה השעה התרחשה גם תקרית אש על הגדר –חוליית מחבלים שיגרה טילי RPG נגד טנקים לעבר חיילי צה"ל שפעלו סמוך לרצועת עזה ואף הפעילה מטען נפץ. נזק נגרם לגדר המערכת, אך לא היו נפגעים בתקרית. כוח צה"ל השיב בירי טנקים לרצועת עזה.

גורם ביטחוני אמר לחדשות 2 כי ההערכה היא שלחמאס אין אינטרס או כוונה להצית את הגזרה, ולכן כנראה מדובר בירי של ארגונים קטנים שמנסים לאתגר את חמאס, זאת לצד מזג האוויר הסוער המאפשר למחבלים להמשיך ולשגר בידיעה כי לחיל האוויר ולצה"ל קשה הרבה יותר לאתרם בתנאי עננות כבדה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה את פעולות הטרור הללו, שמטרתן לפגוע בתושבי וביישובי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס, אשר מבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, מסכן את תושבי רצועת עזה ויישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק