טלי יהושע קורן: "תודה שהחזרתם אותי הביתה"

מלווה בבני משפחתה, שבה טלי יהושע קורן לישראל. הדיפלומטית שנפצעה בפיגוע בניו דלהי בתחילת השבוע הועברה לבית החולים איכילוב לסדרת בדיקות, שם יאבחנו את מצבה המדויק. עם הגעתה לישראל אמרה לאנשי משרד הביטחון: "תודה שהחזרתם אותי הביתה"

"חבש קסדה שחורה". טלי יהושע קורן (AP / פייסבוק)

טלי קורן יהושע, הישראלית שנפגעה בפיצוץ המכונית בניו דלהי, שבה כבר אמש לישראל והיום החלה בסדרת בדיקות רפואיות בבית החולים איכילוב.

קורן, שהוטסה לישראל באמבולנס מעופף בסיוע של אגף משאבי אנוש במשרד הביטחון, הודתה לאנשי המשרד על הטיפול והליווי הצמודים. "תודה שהחזרתם אותי הביתה", כך אמרה, "אני מאושרת להיות שוב בישראל".

יחד עם קורן שבו בטיסה ארצה גם בעלה, השוהה לצדה מאז שנפגעה, וגם שני ילדיהם. הילדים זוכים לסיוע מעובדת סוציאלית שמעניק להם משרד הביטחון. בני הזוג היו אמורים לסיים את שליחותם בניו דלהי ולחזור לארץ בקיץ. עם זאת, בשל הפיגוע ייתכן ויסיימו את שליחותם מוקדם יותר וישובו ארצה. 

"ראיתי אופנוען וניסיתי לדבר איתו"

"ראיתי אופנוען ליד המכונית שלי בזמן שנסעתי לשגרירות האמריקנית. הרגשתי פגיעה קלה בחלק האחורי של המכונית ואז ראיתי את האופנוען", כך ציטטו גורמים בכירים בחקירת התקרית את עדותה של קורן לעיתון "טיימס אוף אינדיה" (Times of India). "חשבתי שהוא נגע ברכב. אפילו הורדתי את החלון כדי לומר לו משהו אבל עד אז הוא כבר ברח", העידה.

גורם המקורב לחקירה מסר לעיתון כי כשנשאלה קורן האם הצליחה להבחין פניו של האופנוען ענתה: "ככל שאני זוכרת הוא חבש קסדה שחורה ובגדים שחורים. אני חושבת שגם האופנוע שעליו נסע היה שחור". עם זאת הדגישו כי קורן לא הצליחה לזהות את הדגם של האופנוע או למסור את מספר לוחית הזיהוי שלו.

"הצילומים ייבחנו מחדש"

עדותה של קורן, לפיה "הפצצה התפוצצה כמעט 30 או 40 שניות לאחר שהרגשתי דחיפה באוטו", הפתיעה את החוקרים ההודים. היא נשאלה האם הבחינה באופנוען שעקב אחריה לאחר שעזבה את שגרירות ישראל אחר הצהריים והשיבה בשלילה.

מקורבים לחקירה טוענים כי עדותה של קורן תשנה את הגישה לחקירה. "צילומי מצלמות האבטחה שאספנו מרחבי ניו דלהי ייבחנו מחדש על מנת לאתר אופנועים שחורים", מסר אחד החוקרים. על פי הדיווחים מניו דלהי, עד כה אין כל מידע ממשי בנוגע לזהות מבצעי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת