טיל נ"ט ומטען על כוח צה"ל, רקטות בדרום

גזרת הדרום לא שקטה. שעות לאחר שנורו שתי רקטות לעבר ישראל, נורה טיל RPG מעזה לעבר כוח צה"ל והופעל מטען חבלה. בכל התקריות אין נפגעים אך נזק נגרם לגדר המערכת. צה"ל השיב אש טנקים לכיוון הרצועה

חיילי צה"ל סמוך לגדר. ארכיון (רויטרס)

הדרום מתחמם: חוליית מחבלים ירתה הערב טילי RPG נגד טנקים לעבר חיילי צה"ל שפעלו סמוך לרצועת עזה ואף הפעילה מטען נפץ. נזק נגרם לגדר המערכת, אך לא היו נפגעים בתקרית. כוח צה"ל השיב בירי טנקים לרצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה את פעולות הטרור הללו, שמטרתן לפגוע בתושבי וביישובי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס, אשר מבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, מסכן את תושבי רצועת עזה ויישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור". 

מוקדם יותר הערב, סמוך לשעה 17:00, נשמעה אזעקת צבע אדום ברחבי אשקלון. רקטה התפוצצה בשטח פתוח מדרום לעיר אשקלון, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. כמה דקות אחר כך, התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול בשטח פתוח, גם היא לא גרמה לנפגעים או לנזק.

שלשום: מטח רקטות לעבר יישובי הדרום

לא פחות מחמש רקטות קסאם נורו בערב רביעי מרצועת עזה לעבר ישראל. כל הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי חיל האוויר תקף באותו הלילה שני יעדים ברצועת עזה בתגובה לירי אמש לעבר ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

הרקטות שנורו לעבר הדרום נפלו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב וחוף אשקלון. גורם ביטחוני אמר לחדשות 2 באינטרנט כי ארגוני הטרור מנצלים ככל הנראה את תנאי מזג האוויר באזור ואת העננות הכבדה, המקשה על חיל האוויר וצה"ל לאתר את משגרי הרקטות. המחבלים יודעים זאת היטב, ולכן פועלים בהתאם.

ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, אמר לאחר הירי הכבד כי לא ניתן לקבל את טפטוף הרקטות. "אנחנו חיים במצב הזוי שנקרא שגרת חירום – דבר והיפוכו", הוסיף פרג'ון. "אני סבור שלממשלת ישראל אסור לאפשר לארגוני הטרור מרצועת עזה להטריד את האוכלוסייה לאורך יישובי העוטף. הדי הפיצוצים נשמעים אימתניים ביישובים באזור. הנורמה שמנסים להנחיל לנו לא צריכה להיות מקובלת".

בתשובה לשאלה אם צה"ל צריך לצאת למבצע בעזה, השיב ראש המועצה: "אני לא מייעץ לצבא ולא חושב שצריכים לצאת למבצע רחב היקף, אבל אני בטוח שיש להם בנק מטרות והם יכולים להשתמש בו כדי שמאזן האימה יהיה ברור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת