"סכנה לכל ישראלי השוהה בחו"ל"

אחרי שני פיגועים וניסיון לפיגוע שלישי ב-3 מדינות שונות, מתברר שנשקפת סכנה לישראלים בכל העולם. המטה ללוחמה בטרור יצא בקריאה לישראלים השוהים בחו"ל לנקוט משנה זהירות, בעקבות מידע שנאסף מהמחבלים שנתפסו בתאילנד. למרות שכלל העולם נמצא על הכוונת, חצי האי סיני נחשב מסוכן במיוחד

חשש מטרור בכל העולם. ארכיון (רויטרס)

המטה ללוחמה בטרור השייך למטה לביטחון לאומי של משרד ראש הממשלה, הוציא אזהרת חריגה במיוחד - לישראלים השוהים בכל העולם. "חיזבאללה ממשיך להאשים את ישראל במותו של עימאד מורנייה, ואירן מאשימה את ישראל במותו של מדען הגרעין בטהרן", נכתב בהסבר לאזהרה.

ממקורות מודיעיניים וחקירה של החשודים בתאילנד ובהודו, עולה שקיימים ניסיונות נוספים לבצע כנגד דיפלומטים ושליחים ישראלים ברחבי העולם. ולכן, מכיוון שייתכן וגל הפיגועים הזה לא הסתיים ויש סיכוי שיהיו עוד ניסיונות בטווח הקרוב, ממליץ המטה לאזרחים הישראלים השוהים בחו"ל באשר הם לנקוט משנה זהירות.

לא מדובר באזהרה פשוטה, שכן האיום מוגדר על ידי המטה כ"איום קונקרטי גבוה מאוד". למרות שהאיום הוא לכלל העולם, חצי האי סיני נחשב מסוכן במיוחד לישראלים בתקופה זו.

"על פי מידע שבידינו ממשיכים להתקיים איומי נקם בישראלים בחו"ל", נכתב באזהרת המטה, "בדגש על אנשי עסקים, בכירי המערכת הממלכתית לשעבר, בפיגועי הרג, או חטיפה" המטה ללוחמה בטרור ממליץ לישראלים בחו"ל: לקיים רמת רגישות וערנות גבוהות, לדחות כל הצעה מפתה ובלתי צפויה, בתחום העסקי, או בבילויים, לדחות הזמנות בלתי צפויות לפגישות, בעיקר במקומות נידחים ובשעות החשכה, להימנע מלהכניס לחדר במלון, או בחדר המגורים, מבקרים חשודים, או בלתי צפויים ובשהייה ממושכת בחו"ל, לשבור שיגרה על ידי שינוי מסלולי נסיעה שגרתיים, מסעדות, אתרי בילוי ובתי מלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת