"מחפשים אחר חשוד חמישי בתאילנד"

נמשך המצוד אחר המחבלים האירנים: השוטרים מנסים לאתר חשוד אירני נוסף, שנחשב מומחה לחומרי נפץ, ותועד מחוץ לדירת המחבלים האירנים. לפני הפיצוץ, תועדו חלק מחברי החולייה בבילוי עם נערות ליווי מקומיות

משטרת תאילנד הודיעה כי היא מחפשת אחר חשוד חמישי במעורבות בניסיון הפיגוע בבנגקוק השבוע. לדברי הגורמים המעורבים בחקירה, מדובר במומחה לחומרי נפץ שסייע לחשודים האחרים בהכנת הפצצה. מצלמות אבטחה תיעדו אותו נכנס ויוצא מדירת החשודים על בסיס יומי, והוא אף נצפה באזור זמן קצר אחרי הפיצוץ ואחרי מעצרו של החשוד הראשון, מוחמד חזאי, ששתי רגליו נקטעו.

כחלק מהסריקות, תוגברה משמעותית נוכחות כוחות הביטחון המקומיים באזורים המתויירים של העיר. הרשויות בתאילנד אמרו כי ככל הנראה, ניסו האזרחים האירנים שנעצרו להתנקש בחייהם של דיפלומטים ישראלים במדינה. דברי הרשויות עולים בקנה אחד עם הטענה הישראלית כי אירן נמצאת גם מאחורי הפיגועים נגד מטרות ישראליות בניו דלהי וטיביליסי השבוע.

משטרת תאילנד אמרה כי ברשות החשודים נתפסו פצצות מגנטיות, הדומות לאלו שנמצאו בזירות הפיגועים בהודו וגאורגיה. אירן הכחישה כל מעורבות בפיגועים. אזרח אירני אחד נעצר אחרי שככל הנראה ארעה לו "תאונת עבודה" עם מטען נפץ והוא נפצע. אירני שני נעצר בדירה בה התגוררו השניים עם אדם נוסף, שנעצר במלזיה, אחרי שניסה להימלט דרכה מתאילנד לאירן.

בנוסף, הרשויות באירן הוציאו צו מעצר לאזרחית אירנית נוספת, ששכרה את דירת המסתור בעבור השלושה, אך ככל הנראה זו נמלטה לטהרן עוד בטרם נעצרו שלושת שותפיה. קצין המשטרה הבכיר פאנסירי פראפוואט אמר אתמול כי המשטרה הוציאה צו מעצר נגד חשוד חמישי, הקשור לניסיון הפיגוע. פאנסירי אמר כי עדיין לא ידוע אם האיש נמצא בתאילנד או יצא את גבולות המדינה.

מוקדם יותר אמר מפכ"ל המשטרה בתאילנד פריוופאן דמאפונג כי הם משוכנעים שמטרת המחבלים הייתה דיפלומטים ישראלים. לדבריו, החשוד שנפצע "הודה חלקית" כי זו הייתה כוונתו והוא שהוביל את כוחות המשטרה לכיוונם של החשודים האחרים.

בילו עם נערות ליווי מקומיות

גורמים רשמיים מרשויות ההגירה בתאילנד הצליחו לאתר אישה מקומית, אשר סיפקה שירותי ליווי למחבלים בעת שביקרו בעיר הנופש פטאיה. עדותה, בצירוף תמונות שצילמה בטלפון הנייד, אישרו לחוקרים כי אכן קיים קשר בין שלושת האירנים החשודים.

האישה, נאן, בשנות ה-20 לחייה, הודתה כי סיפקה שירותי ליווי לאחד החשודים, מוחמד חזאי, שנעצר בשדה התעופה בבנגקוק ביום ניסיון הפיגוע. נאן מעידה כי חזאי ביקש ממנה שירותי ליווי "משום שלא דיבר אנגלית" וכי היא ביקשה משתי חברותיה ללוות את חבריו, סעיד מוראדי ומסעוד סדגאט זאדח.

נאן מעידה כי שתו ביחד ושיחקו סנוקר, אך לא שמה לב לפעילות חריגה, למעט פעם אחת כשביקש ממנה לא להתקרב לארון מסוים. שלשות האירנים שהו בעיירת הנופש כחמישה ימים, ובסופם, הזמינה להם נאן מונית.

כשנעצר חזאי, העיד חוקר המשטרה כי הזמינו את נאן לשהות עמו, משום שסירב להיחקר ולאכול. אחרי שפגש בה, מעיד חוקר המשטרה, הרגיש חזאי יותר בנוח והסכים לאכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת