בוטל תרגיל העורף השנתי

הקיצוץ בתקציב הביטחון ממשיך להראות את אותותיו, דווקא בעורף. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי תרגיל "נקודת מפנה", המתקיים מדי שנה מאז 2006 ומתרגל את העורף במצבי חירום ואסונות - בוטל בשל הקיצוץ בתקציב

תרגיל "נקודת מפנה". ארכיון (דובר צה"ל)

עוד מכה בעקבות הקיצוץ בתקציב הביטחון: התרגיל "נקודת מפנה", הבוחן את מוכנות העורף ומתקיים בכל שנה מאז מלחמת לבנון השנייה, לא יתקיים השנה. כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע מפרסם הבוקר כי במסמך פנימי שכתב ראש מטה פיקוד העורף נכתב כי התרגיל בוטל ורק הגדלת התקציב תאפשר את קיומו.

למרות שאת התרגיל מוביל פיקוד העורף, הוא כולל את השתתפותם של כלל רשויות החירום, ביניהן שרותי הכבאות ומד"א. ב"נקודת מפנה" נבחנים תרחישים ביטחוניים וכן תרחישי אסונות כגון רעידות אדמה. התרגיל נערך מדי שנה מאז 2006, בעקבות הביקורת הקשה כלפי מוכנות העורף במלחמת לבנון השנייה.

ביטול "נקודת מפנה" הוא רק אחד מבין מספר קיצוצים בעת האחרונה. בין היתר, לפני מספר ימים נחשף כי פרויקט "כיפת ברזל" יוקפא וכי לא יירכשו הסוללה החמישית והשישית כמתוכנן. בסך הכל, קוצץ תקציב העורף ב-25% ב-4 השנים האחרונות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לעיתון: "במסגרת הקיצוץ המסתמן בתקציב הביטחון נבחנות אפשרויות שונות על מנת למנוע ככל הניתן פגיעה בכשירות המבצעית של כלל הכוחות הפועלים בעורף. לאור חוסר הוודאות בנושא התקציב, טרם התקבלה החלטה בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת