רה"מ לרופא שזוכה בצרפת: "מופת למאבק האמת של ישראל"

נתניהו שוחח עם ד"ר יהודה דוד, שזוכה היום בצרפת מהוצאת דיבתו של ג'מאל א-דורה מעזה, כשטען שהפציעות בידו נגרמו לו בשנות ה-90 ולא בתקרית הירי המפורסמת בצומת נצרים בשנת 2000. נתניהו הבטיח לפעול למימון הוצאות המשפט של ד"ר דוד ואמר: "אתה דוגמה לדבקות בצדקת הדרך של עמנו"

"מופת למאבק של ישראל". נתניהו וד"ר דוד (חדשות 2)

בעקבות ביטול הרשעתו של הרופא הישראלי, ד"ר יהודה דוד, במשפט הדיבה שניהל נגדו אביו של מוחמד א-דורה, שוחח הערב רה"מ בנימין נתניהו עם ד"ר דוד והודה לו על מאבקו בצרפת: "אתה מופת למאבק על האמת של מדינת ישראל. אתה דוגמה לדבקות בצדקת הדרך של עמנו".

נתניהו עידכן את ד"ר דוד כי ביום ראשון תתמוך הממשלה בהצעת חוק לפיה מדינת ישראל תממן את הוצאות המשפט שלו. הוא הוסיף כי "עשית שירות גדול לעם ישראל". ד"ר דוד הודה לראש הממשלה על דבריו והוסיף: "היום הצדק של עם ישראל ניצח".

מוקדם יותר היום בירך גם המשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון את דוד. "זהו ניצחון חשוב לא רק לד"ר דוד, אלא גם למדינת ישראל, אל מול תעשיית השקרים הפלסטינית, שמטרתה להשחיר ברחבי העולם את פניה של מדינת ישראל", דברי יעלון. "אין ספק שהמערכה היום מתרחשת גם בשדה ההסברתי ובמערכת הבינלאומית אל מול הניסיונות ליצור דה-לגיטימציה כלפי ישראל, ופעילות כמו זו של ד"ר דוד היא נכס משמעותי עבור המדינה".

גם יעלון התחייב בפני דוד כי המדינה תסייע לו במימון הוצאות המשפט. "היום בבוקר, בתום פגישה שקיימתי עם שר המשפטים יעקב נאמן והיועץ המשפטי של משרד הביטחון אחז בן ארי, ולאחר ששוחררו כל החסמים הביורוקראטיים, הוחלט כי בישיבת הממשלה הקרובה תועלה הצעה לאישור, לסייע לד"ר דוד במימון הוצאות משפטו. ד"ר דוד ראוי לסיוע זה כמי שהציב את עצמו בחזית המערכה".

"אני דיברתי אמת, והצד השני שיקר"

בריאיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי, אמר היום ד"ר דוד כי בית המשפט העליון בצרפת קבע שהוא דיבר אמת, והצד השני שיקר. "ג'מאל טען כי הוא נפצע מירי חיילי צה"ל בצומת נצרים ב-30 בספטמבר 2000", אמר הרופא. "האירוע הטרגי הזה פתח את האינתיפאדה השנייה שגבתה אלפי קורבנות לשני הצדדים".

"בשנת 2004 הציג ג'מאל בכל רשתות הטלוויזיה בעולם את יד ימינו המשותקת, ופצעים חמורים בידו השמאלית. את היד הזו אני ניתחתי בבית החולים תל השומר בשנת 1994", סיפר דוד והוסיף: "על פי הרקע הרפואי שקדם לניתוח, ג'מאל הותקף על ידי אנשי החמאס במכות גרזן וסכינים, וככל הנראה הוא נורה בעכוז הימני, דבר שגרם לקרע במפשעה הימנית".

"בשנת 1992 עבר ג'מאל ניתוח בבית החולים שיבא, שלא נחל הצלחה. לא שוחזר התפקוד המלא של ידו, אך בניתוח שביצעתי שנתיים מאוחר יותר, התכנסנו והצלחנו לשחזר תפקוד משמעותי בידו הימנית, על ידי השתלת גידים ביד שמאל", הסביר ד"ר דוד וקבע כי "אלו הם למעשה הפצעים שהוא מתאר כי נגרמו על ידי חיילי צה"ל".

בבית המשפט המחוזי בפריז, נקבע כי ד"ר דוד הוציא דיבה על ג'מאל א-דורה, כאשר ציין שהממצאים שהציג שקריים. הבוקר כאמור, בוטלה הרשעתו בבית המשפט העליון. הערב הוא מספר: "הגעתי למשפט השני שקול יותר ופחות תוקפני, למדתי לקח והצגתי את כל הנתונים בצורה המדעית ביותר. הרכב השופטים בעליון היה שונה. ניתנה לי תחושה שאפשר להמשיך את המשפט באופן רגוע, והשופטים שקלו את כל טענותינו בכובד ראש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת