שיפור במצב הפצועה הישראלית בהודו

בני משפחתה של טל קורן-יהושע, הישראלית שנפצעה שלשום ממטען חבלה שהוצמד לרכבה, מדווחים כי חל שיפור משמעותי במצבה. "היא ראתה את הילדים ושמחה מאד. היא מאד חזקה ואופטימית, צוחקת ומחייכת", סיפרה אמה לחדשות 2 באינטרנט. "קצב ההחלמה שלה מאד מהיר ומעורר השתאות". בינתיים נמשכת חקירת הפיגועים בהודו ותאילנד

בעוד המשלחת הביטחונית הישראלית ממשיכה בחקירת הפיגועים בהודו, גיאורגיה ותאילנד, מגיעות בשורות טובות מניו דלהי: שיפור משמעותי במצבה של טל קורן-יהושע, אשת הדיפלומט שנפצעה ממטען החבלה.

"מצבה השתפר מאד, היא כבר התחילה להזיז כמה איברים בגוף", סיפרה אמה של טל, צפירה, לחדשות 2 באינטרנט. "היא ראתה את הילדים ושמחה מאד. היא מאד חזקה ואופטימית, צוחקת ומחייכת".

"הרופאים אמרו שבקרוב היא תשוחרר מבית החולים ותוכל לחזור ארצה, אבל קודם היא צריכה להתאושש בצורה מלאה", הוסיפה האם. "הרופאים אומרים שקצב ההחלמה שלה מאד מהיר ומעורר השתאות".

בינתיים, נמשכת חקירת הפיגועים בתאילנד ובהודו. משרד החוץ בתאילנד זימן היום 30 שגרירים כדי לעדכן אותם בתוצאות החקירה, ובין היתר זומנו גם הנציגים הדיפלומטיים של אירן, מהם ביקשו התאילנדים הבהרות באשר למה שאירע שם אתמול.  משטרת תאילנד מחזיקה בשלב זה בשני אירנים: האחד שנפצע כאשר מטען החבלה התפוצץ בידו, והשני שנעצר כאשר ניסה להימלט מנמל התעופה של בנגקוק לטהרן. המחבל השלישי הצליח להימלט למלזיה.

המטענים בתאילנד – מאותו סוג כמו המטענים בהודו

מהחקירה עולה עד כה כי כמו בפיגוע בהודו ובניסיון הפיגוע בגיאורגיה, האירנים לא תיכננו פיגוע המוני אלא פגיעה במטרה נקודתית – ככל הנראה חיסול של שגריר ישראל. הנחת העבודה היא שמתכנני הפעולה בבנגקוק התכוונו לפעול באותו אופן כמו חבריהם בהודו, שניסו לפגוע בנציג משרד הביטחון בשגרירות. המטענים שנתפסו בתאילנד היו מאותו סוג של חומרי נפץ בהם נעשה שימוש גם בהודו.

זירת הפיצוץ בבנגקוק, אתמול

החוקרים ההודים זכו היום לסיוע של אנשי מוסד שהגיעו לניו דלהי כדי לבחון את הממצאים מזירת הפיגוע. עד כה נעצרו חמישה בני אדם בחשד למעורבות בפיגוע, וכן נמצא האופנוע שעליו רכבו מפעילי המטען בדרך אל הרכב הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת