הרמטכ"ל על גל הפיגועים האירני: "מוכנים לכל אתגר"

בטקס הזיכרון במלאת 15 שנה לאסון המסוקים, התייחס היום הרמטכ"ל לגל הפיגועים ברחבי העולם ולהתפתחות בתכנית הגרעין האירנית. "משטר האייתולות נמצא במירוץ חימוש. אנו רואים בבהירות רבה את השליחות שעלינו למלא ואת מחויבותנו לעמוד דרוכים", הדגיש גנץ

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ התייחס אחר הצהריים לגל הפיגועים האירני, נגד שורת יעדים ברחבי העולם, ולהתקדמות שהציג היום הנשיא האירני בתכנית הגרעין. לדברי גנץ, ישראל "מוכנה לקבל את פניו של כל אתגר".

בטקס הזיכרון במלאת 15 שנה לאסון המסוקים, אמר גנץ כי "משטר האייתולות באירן נמצא בעיצומו של מירוץ חימוש, ומנסה לפגוע ביעדים מערבים וישראלים בעולם. גם בימים שבמדינות סביבנו הומה הסער וקול ההמון גובר, אנו רואים בבהירות רבה את השליחות שעלינו למלא, את מחויבותנו לעמוד דרוכים ואיתנים על משמר ישראל, מוכנים לקבל את פניו של כל אתגר".

במקביל, בכירי המוסד ואמ"ן הגיעו הבוקר לקבינט המדיני-בטחוני ודיווחו לחבריו על שורת הפיגועים האחרונה נגד נציגויות ישראליות בעולם. במערכת הביטחון שבו ואמרו שכל העדויות מצביעות על כך שאירן היא אחראית לגל הטרור האחרון.

"מהלך שנמשך כבר חודשים"

"זה לא עניין של הימים האחרונים אלא מהלך שנמשך כבר חודשים, אך רק בימים האחרונים הצליחו חלק מהתכניות לצאת אל הפועל", לדברי בכירים במערכת הביטחון. רה"מ נתניהו הנחה את הממשלה להשתמש בתקריות האחרונות כדי להסביר לעולם את הסכנה שאירן מהווה.

בינתיים, בתאילנד נמשכת חקירת הפיצוצים אתמול בבירה בנגקוק, שמאחוריהם על פי החשד עומדת אירן. שניים מתוך שלושת החשודים נתפסו על ידי המשטרה המקומית, לאחר שהחשוד השלישי במעורבות באירוע נמלט בטיסה למלזיה, ונעצר שם על ידי כוחות הביטחון המקומיים.

ממשטרת תאילנד נמסר כי חומר הנפץ שבו השתמשו השלושה זהה לחומר שבו נעשה שימוש בפיגוע בהודו שלשום, שבו נפצעה הישראלית טל יהושע קורן, רעייתו של שליח משרד הביטחון בהודו.

התקדמות בתכנית הגרעין האירנית

במקביל, אירן חשפה היום התקדמות משמעותית בתכנית הגרעין שלה - דור חדש של צנטריפוגות וכן ייצור עצמי של מוטות דלק גרעיני לכורים, שני מהלכים המסמנים האצה בתכנית הגרעינית ובנחישות של האירנים לפתח פצצה. ואם זה לא מספיק, הרי שבתגובה לחרם הנפט שהכריזו מדינות האיחוד האירופי על אירן – טהרן מכריזה היום על חרם נגדי, שבמסגרתו תפסיק למכור נפט לשש מדינות באירופה: צרפת, הולנד, יוון, פורטוגל, ספרד, ואיטליה.

מי שהוביל את "מסע יחסי הציבור" של האירנים היום הוא כמובן הנשיא מחמוד אחמדינג'אד, שביקר בעצמו בכור המחקר בטהרן וצפה בהכנסת מוטות הדלק הגרעיני. לאחר מכן נאם אחמדינג'אד בכור בטהרן בפני בכירי המשטר, מדעני תעשיית הגרעין האירנית וגם בני משפחותיהם של מדעני הגרעין שחוסלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת