הפרמדיק שהתעמת עם המחבל במישור אדומים: "היה פיגוע, הוא משתולל בתוך הסופר"

הפרמדיק שהותקף על ידי מחבל בסניף רמי לוי ונפצע בידו התקשר מיד לאחר האירוע למוקד מד"א ודיווח על הפיגוע. "מישהו תקף אותי מאחורה, האיש השתולל בתוך הסופר ואני שומע יריות", אמר הפרמדיק למוקדנית. האזינו לשיחה

אחד מהפצועים בפיגוע הדקירה בסניף רמי לוי במישור אדומים הוא פרמדיק אזרחי שערך קניות במקום. מיד לאחר שהותקף על ידי המחבל, הצליח הפרמדיק להתקשר למוקד מד"א ולדווח על מה שאירע בחנות. כך נשמעה השיחה בין הפצוע למוקדנית מד"א:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיק: "שלום מדבר זוהר, אני נמצא ברמי לוי במישור אדומים. אני פרמדיק באזור ירושלים. יש פה ניסיון פיגוע ואני גם נפצעתי. מישהו תקף אותי מאחורה, אני לא יודע. יש לי שבר ביד וחבלת ראש. האדון השתולל בתוך הסופר. הוא תקף אותי מאחורה ורץ. רצו אחריו, שמעתי קולות ירי. אני מנסה להבין מה קורה אבל הרחיקו אותי. אני פצוע".

מוקדנית: "כמה פצועים יש שם?"

פרמדיק: ,אני יודע רק על עצמי. נשמעו יריות בכניסה למקום. אני לא מצליח להגיע אליו".

מוקדנית: "הוא נפגע והוא בהכרה, הכל בסדר. חוץ ממך אתה רואה עוד פצועים שם?"

פרמדיק: "אני לא רואה, אני מנסה להתקרב אבל לא נותנים לי. יש שם עוד נפגעים. אני לא יודע מה קורה בכניסה למקום. אני עם חבלת ראש, עם כאבים ויש לי שבר ביד".

מוקדנית: "שמעו יריות בכניסה והוא התעמת איתו".

פרמדיק: "אני לא יודע על עוד נפגעים. אני מנסה לברר, אני בתוך הסניף. מצאתי טלפון מזדמן והתקשרתי".

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי מאבטח חמוש שהיה במקום ירה לעבר פלג גופו התחתון של המחבל, פגע ברגלו, ולאחר מכן ניסה להשתלט עליו. המחבל נפצע באורח קל-בינוני, פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לקבלת טיפול רפואי ולאחר מכן נעצר. עוד עולה מהחקירה כי שני פלסטינים שסייעו למחבל לבצע את הפיגוע נעצרו אף הם. בנוסף, המשטרה עיכבה עובד בסניף לחקירה, ששוחרר כעבור מספר שעות.

רגעי ההשתלטות על המחבל

האירוע החל לאחר שסמוך לשעה 16:20 הגיעו שלושה פלסטינים ברכב מסחרי לסניף הסופרמרקט. שלושת המחבלים - כולם תושבי העיירה הפלסטינית אל עזרייה, מזרחית לירושלים - נכנסו למקום ואחד מהם התנפל על לקוחות שהמתינו בתור לקופות.

זירת הפיגוע, הערב

צוותי מד"א שהוזעקו לזירה פינו את שני הפצועים, שניהם כבני 50, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב בינוני, כשהם סובלים מדקירות בפלג גופם העליון.

פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם, מסר הערב כי "שני הפצועים שפונו לבית החולים נפצעו בגולגולת וביד מדקירות. השניים בהכרה מלאה, הם צפויים לעבור הדמייה ולאחר מכן יועברו למחלקות להמשך הטיפול".