חשש לפגיעה בעמוד השדרה של טל

הישראלית שנפצעה בפיצוץ בניו דלהי עברה הלילה סדרת ניתוחים בעקבות רסיסים שיצרו לחץ על עמוד השדרה שלה, וכעת היא מתאוששת. אחיה מספר היום כי רק במזל היא הספיקה לצאת מעט מהמכונית לפני שהתפוצצה: "אני לא מבין איך בן-אדם יכול לצאת מזה בחיים, זה נראה כמו חלום בלהות"

בני משפחתה של טל יהושע קורן שנפצעה בפיצוץ רכבה אתמול בניו דלהי, מודים על כך שהיא הצליחה לשרוד את האירוע. בלילה עברה טל סדרת ניתוחים להוצאת רסיסים מגופה, וכעת היא מתאוששת. בריאיון לתכנית "שש" אמר עידן קורן, אחיה של טל, כי "היא בסדר גמור, כרגע היא בהתאוששת אחרי ניתוח של כמה שעות שעברה בלילה. היא אישה חזקה ואמיצה, היא תצא מזה כמה שיותר מהר".

קורן סיפר על הפרטים שידועים לו בנוגע לאירוע: "הוצמד לה מטען בצד הרכב, וממש תוך כדי התחלת נסיעה, הנהג גילה תושייה, אמר לה לברוח מהרכב ואז כשהיא יוצאת מהמכונית - אירע הפיצוץ. היא התקשרה לשגרירות ופינתה עצמה בעזרת ריקשה שעברה ברחוב לבית חולים אמריקני".

"זה נס משמיים"

"אנחנו בקשר רציף עם בעלה, אבל עדיין לא דיברנו איתה ישירות. היא בהכרה מלאה, יודעת מה עבר עליה וזוכרת את כל הפרטים", ציין אחיה והדגיש: "זה נס משמים, אני לא מבין איך בן-אדם יכול לצאת מזה בחיים, זה נראה כמו חלום בלהות".

"כעת נמצא איתה צוות שמטפל בה ממשרד החוץ, ושני רופאים ישראלים שטיילו במקום ונקלעו לזירת האירוע, באו לבית החולים. תמיד היתה עננה שריחפה בנוגע לביטחון של משפחות דיפלומטיות בחו"ל, אבל היתה אבטחה 24 שעות, הכל היה מאובט ותמיד תחת פיקוח, אבל תמונות כאלה ופיגוע כזה אף אחד לא דמיין, זה לא נתפס ולא נקלט. לא האמנו שזה יכול להגיע למימדים מפלצתיים", הסביר קורן. 

הצוות הרפואי שטיפל בישראל אמר היום כי "הרסיסים שיצרו את עיקר הלחץ על חוט השדרה, שהיו הגורם לשיתוק בצד השמאלי של גופה, הצריכו ניתוח. זה מה שניסינו לעשות והצלחנו בכך".

 "מזל שהילדים לא היו איתי"

טל יהושע קורן, שיחזרה את אשר עברה, ליד מיטתה בבית החולים האמריקני בעיר. "אני זוכרת שראיתי רוכב אופנוע, שכנראה זרק משהו לכיוון המכונית", סיפרה לבעלה והוסיפה: "מזל שהילדים לא היו איתי שם". כך פרסם הבוקר איתן גליקמן ב"ידיעות אחרונות".

בשעות הלילה עברה יהושע קורן בת ה-41, שנפצעה באורח קל עד בינוני בפיגוע, ניתוח להוצאת רסיסים שחדרו לעמוד השדרה שלה ולכבד. מאוחר יותר יוחלט על אופי המשך הטיפול בה.

יהושע קורן נמצאת בהודו מזה 4 שנים וחצי ועובדת בשגרירות ישראל. בעלה מכהן כשליח משרד הביטחון במדינה. אתמול יצאה עם נהג מטעם השגרירות לאסוף את ילדיה בני ה-7 וה-13 מבית ספרם. לפני שהספיקה להגיע לבית הספר, אירע הפיצוץ סמוך לבניין השגרירות.

בני משפחתה סיפרו כי יהושע קורן הספיקה להתקשר לשגרירות ולדווח על כך שרכבה התפוצץ והוא עולה באש. אשת הדיפלומט שנפצעה באורח קל עד בינוני מרסיסים בפלג גופה התחתון, הובהלה באמצעות רקשה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים האמריקני בעיר.

ממיטתה בבית החולים סיפרה לבעלה כי היא הבחינה בחפץ שנזרק לעבר מכוניתה, ואז שמעה פיצוץ אדיר. "מזל שהילדים לא היו איתי שם", הוסיפה. בניתוח שנערך הלילה, השתתפו רופאים ישראלים אשר הוציאו את הרסיסים מגופה. "אנו מרגישים שהיה לנו נס גדול", אמרה צפירה אמה של טל והוסיפה: "כשראינו את תמונות הרכב השרוף, הבנו שהיא ברחה בדיוק בזמן, ואני מודה לאלוהים שהילדים לא היו איתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת