תיעוד: רגעי ההשתלטות על המחבל בסניף רמי לוי

זמן קצר לאחר פיגוע הדקירה בסניף "רמי לוי" במישור אדומים - רגעי הדרמה נחשפים: פרמדיק של מד"א נאבק במחבל במשך שניות ארוכות והצליח לעצור אותו, אזרח חמוש שעובד כמאבטח פתח לעברו באש ונטרל אותו. כך זה נראה

מצלמות האבטחה בסניף רשת רמי לוי תיעדו את הרגעים הראשונים לאחר שפלסטיני חמוש בסכין דקר ופצע שני לקוחות במקום. בתמונות נראה אחד הלקוחות, העובד כמאבטח, שולף את אקדחו האישי לעבר המחבל ולאחר מכן מנטרל אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי המאבטח ירה לעבר פלג גופו התחתון של המחבל, פגע ברגלו, ולאחר מכן ניסה להשתלט עליו. המחבל נפצע באורח קל-בינוני, פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לקבלת טיפול רפואי ולאחר מכן נעצר. עוד עולה מהחקירה כי שני פלסטינים שסייעו למחבל לבצע את הפיגוע נעצרו אף הם. בנוסף, המשטרה עיכבה עובד בסניף לחקירה, בחשד שהיה מעורב במעשה, אך הוא שוחרר כעבור מספר שעות.

הרגע בו שולף המאבטח את אקדחו

האירוע החל לאחר שסמוך לשעה 16:20 הגיעו שלושה פלסטינים ברכב מסחרי לסניף הסופרמרקט. שלושת המחבלים - כולם תושבי העיירה הפלסטינית אל עזרייה, מזרחית לירושלים - נכנסו למקום ואחד מהם, נער כבן 16.5, התנפל על לקוחות שהמתינו בתור לקופות.

רגעי ההשתלטות על המחבל

אחד משני הפצועים הוא פרמדיק של מגן דוד אדום שהיה בסניף ונפצע במהלך ניסיון להתעמת עם המחבל. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה פינו את שני הפצועים, שניהם כבני 50, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב בינוני, כשהם סובלים מדקירות בפלג גופם העליון.

פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם, מסר הערב כי "שני הפצועים שפונו לבית החולים נפצעו בגולגולת וביד מדקירות. השניים בהכרה מלאה, הם צפויים לעבור הדמייה ולאחר מכן יועברו למחלקות להמשך הטיפול".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם המאבטח שנטרל את המחבל ושיבח אותו על פעולתו המהירה והנחושה. המאבטח, המועסק במשרד ראש הממשלה, ערך קניות בסניף בשעה ששלושה פלסטינים חמושים בסכין החלו לתקוף ולדקור לקוחות סמוך לקופות במקום. ראש הממשלה התקשר למאבטח לאחר התקרית ואמר: "עשית פעולה חשובה ומנעת פיגוע גדול". ראש הממשלה נתניהו הוסיף במהלך השיחה בין השניים כי "גם כשאתה לא בעבודה אתה בעבודה. יישר כח".