כתב אישום: תכננו לפגוע בחיילי צה"ל

צאלם אלצופי וראמי טעימה, שני תושבי עזה שהצטרפו בשנים האחרונות לארגוני טרור וניסו לחדור לישראל, מואשמים בעבירות ביטחוניות רבות. בין השאר, הם ביצעו תצפיות על כוחות צה"ל סמוך לגדר המערכת ושמרו על בסיס של ועדות ההתנגדות העממית במטרה להרוג את חיילי צה"ל אם יגיעו לאזור

פעיל חמאס בעזה. ארכיון (רויטרס)

פרקליטות מחוז דרום הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד שני תושבי עזה, צאלם אלצופי וראמי טעימה, חברים בחמאס ובוועדות ההתנגדות העממית, אשר נעצרו עם כניסתם לישראל. הפרשה הביטחונית נחשפה בשבוע שעבר.

השניים מואשמים בפעילות בארגוני טרור, עבירות נשק, קשירת קשר לביצוע פשע (רצח), חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, מגע עם סוכן חוץ ועבירות ביטחוניות אחרות.

כנגד אלצופי עומדים שבעה אישומים. מכתב האישום נגדו עולה כי הוא הצטרף לחמאס ולארגון ועדות ההתנגדות העממית, ביצע תצפיות ודיווח על כל תנועות כוחות צה"ל באזור הגבול בתמורה לתגמול כספי.

ניסו להסתנן לישראל כדי לקבל כסף

אלצופי מואשם עוד, כי ביצע יחד עם חברי חולייתו שמירות חמושות באבטחת מוצב השייך לחטיבות של ועדות ההתנגדות נגד כניסת כוחות צה"ל לאזור, בכוונה לפגוע בהם במידה וייכנסו למקום - ולגרום למותם. אלצופי נעצר לאחר שחדר לישראל באמצעות חיתוך גדר המערכת.

כנגד הנאשם השני, ראמי טעימה, עומדים ארבעה אישומים שונים. מכתב האישום עולה כי הוא פעל בארגון ועדות ההתנגדות, השתתף באימונים צבאיים מטעם הארגון וביצע שמירות חמושות. כמו כן, בפרקליטות טוענים כי הוא השתתף בחפירת מנהרות בגבול בין רפיח בעזה לרפיח המצרית, לצורך העברת כלי נשק ואמל"ח.

בפרקליטות טוענים כי שני הנאשמים, בדומה לנאשמים שהוגשו נגדם כתבי אישום בשבוע שעבר, הסתננו לתחומי ישראל במטרה להיעצר ולהיכלא ובכך לקבל משכורת חודשית ממועדון האסיר הפלסטיני הפועל בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת