שר הפנים ההודי: "מבצעי הפיגוע בניו דלהי - מאומנים היטב"

פאלאניאפאן צ'ידאמבאראם, שר הפנים של הודו, התייחס לפיגוע אתמול שבו נפצעה אשת הדיפלומט הישראלי. לדבריו, "המחבלים שעומדים מאחורי הפיגוע אתמול בניו דלהי מאומנים היטב". עוד הוסיף כי יחד עם המחבל שהצמיד מטען לרכבה של טלי יהושע קורן, פעלו תצפיתנים שעקבו אחר הרכב

בתדרוך שערך הבוקר לכתבים בניו-דלהי, ציין שר הפנים ההודי פאלאניאפאן צ'ידאמבאראם, כי המחבלים שתכננו לפגוע באנשי השגרירות הישראלית "מאומנים היטב". עם זאת, ציין השר כי בשלב זה עדיין קשה לקבוע מי אחראי לפיצוץ שבו נפגעה אשת נציג הביטחון הישראלי במדינה.

צ'ידאמבאראם גינה את הפיגוע שבו נפצעה טלי יהושע קורן, ועדכן את הכתבים כי מצבה יציב, ואין כל חשש ממשי לחייה. הוא הסביר כי שירותי הביטחון ההודים ממשיכים בחקירת האירוע וכי על פי ההערכה הראשונית, המחבל שהצמיד את המטען לרכבה של יהושע קורן, פעל עם תצפיתנים שעקבו אחר הרכב.

בשונה מגורמים בכירים במדינת ישראל שהטילו את אחריות הפיגוע על אירן וחיזבאללה, השר ההודי לא התייחס להאשמות כלפי אירן, או כלפי כל גורם אחר. "אנחנו פועלים לבדיקת מצלמות האבטחה סביב אזור שגרירות ישראל, כדי לגלות פרטים שיובילו לאיתור זהות האופנוען שהצמיד את המטען", ציין צ'ידאמבאראם והדגיש כי יחסי הידידות בין מדינתו לבין ישראל יישמרו.

אשת הדיפלומט הישראלי מתאוששת מהניתוח שעברה הלילה

טלי יהושע קורן, אשת הדיפלומט הישראלי בניו-דלהי שנפצעה אתמול בפיצוץ מכוניתה, באורח קל עד בינוני מרסיסים, מתאוששת הבוקר מניתוח שעברה בבית החולים האמריקני בעיר. אחיה עידו קורן מספר הבוקר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי "היא מתאוששת לאט, מדובר באישה חזקה ואמיצה, ואנו מקווים שהכל יהיה בסדר".

קורן התייחס לרגע שבו התבשרו בני המשפחה על האירועים אתמול. "התקבלה אצלנו ידיעה באופן מעורפל, נותרו הרבה סימני שאלה בשל המרחק הרב, עברנו שעות של מתח ופאניקה", אמר והוסיף: "כשהתמונה התבהרה וראינו את האוטו השרוף, הבנו שקרה לנו נס שהיא קפצה מהרכב שניות לפני הפיצוץ, ונשארה בחיים".

"כעת אנו מעודכנים שמצבה של טלי יציב, מה שקרה זה הרע במיעוטו מבחינתנו", ציין קורן וסיפר שבשעות האחרונות בני המשפחה שוחחו עם בעלה של טלי, והצליחו לשמוע את קולה ממיטת בית החולים. "היא בהכרה ומודעת למה שעבר עליה, בימים הקרובים יוחלט אם להטיסה לישראל, או להמשיך את טיפולה הרפואי בניו-דלהי", אמר.

"אנו מבינים שבשגרירות בניו-דלהי הועלתה רמת הכוננות לגבוהה מאוד. כוחות הביטחון חוקרים את נסיבות האירוע ועושים שימוש בכל מצלמות האבטחה כדי להבין למעשה מה שקרה", אמר קורן.

יחידה מיוחדת של משטרת הודו הופקדה על חקירת הפרשה 

יחד עם יהושע קורן, נפגע גם נהג הרכב המקומי שהסיע אותה. האירוע ארע שעות ספורות אחרי שבגאורגיה נוטרל מטען חבלה שהוטמן ברכבו של עובד השגרירות בבירה טביליסי, למרבה המזל - מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

ככל שנוקפות השעות, הולכים ומתבהרים עוד ועוד פרטים מניסיון הפיגוע שהתרחש בבירת הודו - שלפי ישראל, יצא לפועל בהוראה מטהרן. מפקד המשטרה בדלהי אמר כי בהתאם לממצאים מהזירה, גוברת ההערכה שמטען הנפץ שהוצמד למכונית הופעל בשלט רחוק.

נוסף על כך, הוא מסר כי הוחלט להפקיד את חקירת הפרשה בידי יחידה מיוחדת של משטרת הודו. הקצין מסר כי עד ראייה להתרחשויות סיפר כי הבחין במכשיר מגנטי שהוצמד לחלקו האחורי של הרכב על ידי אלמוני שרכב על אופנוע. לראשו הייתה קסדה אדומה ועל גופו - אפוד חום. לדבריו, זמן קצר אחרי שהחשוד נמלט מהמקום - נשמע פיצוץ ואחריו החלה המכונית לעלות באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת