פיגוע דקירה בסניף "רמי לוי" במישור אדומים

פלסטיני שנכנס לסופרמרקט במישור אדומים דקר שניים מהקונים סמוך לקופות ופצע אותם בינוני. פרמדיק מד"א התעמת עמו, ואזרח חמוש ירה בו ונטרל אותו. שני בני אדם שהסיעו את המחבל למקום נעצרו על ידי המשטרה

פיגוע דקירה במישור אדומים

פיגוע דקירה במישור אדומים: פלסטיני חמוש בסכין דקר אחר הצהריים (רביעי) שני ישראלים בסניף רמי לוי באזור התעשייה הסמוך למעלה אדומים. מצבם של שני הפצועים מוגדר בינוני. המחבל נורה על ידי אזרח שהיה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי סמוך לשעה 16:20 הגיעו שלושה פלסטינים ברכב מסחרי לסניף הסופרמרקט. שלושת המחבלים - כולם תושבי העיירה הפלסטינית אל עזרייה, מזרחית לירושלים - נכנסו למקום ואחד מהם התנפל על לקוחות שהמתינו בתור לקופות.

שני פצועים בינוני

אחד משני הפצועים הוא פרמדיק של מגן דוד אדום שהיה בסניף ונפצע במהלך ניסיון להתעמת עם המחבל. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה פינו את שני הפצועים, שניהם כבני 50, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב בינוני, כשהם סובלים מדקירות בפלג גופם העליון.

המחבל בתוך הסופרמרקט

אדם נוסף שהיה במקום, העובד כמאבטח באחד המשרדים הממשלתיים, פתח באש לעבר פלג גופו התחתון של המחבל ונטרל אותו. מצבו של המחבל מוגדר קל-בינוני. במקביל עצרה המשטרה את שני הפלסטינים שהסיעו את המחבל למקום ועיכבה לחקירה עובד בסניף ששוחרר כעבור מספר שעות.

מפת אזור הדקירה

"סמוך לקופות היו שני פצועים בהכרה מלאה, שסיפרו שכשהיו עסוקים בקניות הם הופתעו על ידי מחבל שהתפרץ למתחם ונדקרו", סיפר פרמדיק מד"א פאדי פדארנה. "המחבל נכנס למקום והתחיל לדקור", הוסיף חיים ויינגרטן, מתנדב זק"א שהגיע למקום.

כוחות הביטחון בתוך הסופרמרקט

לקוחות נדקרו בתוף סניף הסופרמרקט

"הוא דקר אחר והמשיך הלאה אבל כשהגיע לאדם השני, הוא לא ויתר לו והתחיל להיאבק איתו", הוסיף ויינגרטן. "הייתה פניקה גדולה במקום, צעקות, כולם ברחו. פשוט ראו את הרצח והמוות בעיניים של המחבל. זה נס שיש רק פצועים בינוני".

זירת הדקירה במישור אדומים

בשיחה עם חדשות 2 הבהיר רמי לוי, הבעלים של רשת "שיווק השקמה", כי המחבל אינו עובד במקום. "אנחנו נערכים בהתאם לחוק. מה שהחוק מחייב - זה מה שאנחנו עושים", אומר לוי. "אם צריך לשים שומר - אנחנו שמים שני שומרים. זה יכול לקרות בכל מקום".

ניר דבורי, משה נוסבאום, יוסי זילברמן ועפר חדד השתתפו בהכנת הידיעה.