אירן מכחישה: לא קשורים לפיגוע בהודו

זמן קצר לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן האשימו את אירן בפיגוע שהתרחש בשגרירות ישראל בניו דלהי ובניסיון הפיגוע בשגרירות ישראל בגאורגיה, מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס שאירן מבהירה שאין לה קשר לפיגוע. השגריר האירני בהודו: "מגנים כל פעילות טרור, טענות שקריות כמו בעבר"

אירן מכחישה: לא מעורבים (חדשות 2)

זמן לא רב לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו האשים את האירנים בביצוע הפיגוע בשגרירות ישראל בניו דלהי, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי טהרן מכחישה לגמרי את ההאשמות של בכירים בישראל לפיהם טהרן קשורה לביצוע הפיגוע.

אירן טוענת שהטענה מישראל על פיה היא זו שעומדת מאחורי הפיגוע בהודו הם "טענות שקריות". סוכנות הידיעות האירנית מצטטת את השגריר האירני בהודו שאומר "אנו מגנים כל פיגוע טרור ואנו דוחים בתוקף את הטענות הלא נכונות שהועלו על ידי ישראל, הטענות האלה שקריות ולא נכונות, ממש כמו בפעמים קודמות".

ראש הממשלה נתניהו התייחס בישיבת הסיעה לטרור נגד שגרירויות ישראל בניו דלהי ובטבילסי. בדברים שנשא בישיבת הליכוד בכנסת, הוא הבטיח לפעול נגד הטרור הבינלאומי נגד מטרות זרות.

"בחודשים האחרונים היינו עדים לכמה ניסיונות לפגוע באזרחי ישראל וביהודים בשורה של מדינות - באזרבייג'ן, בתאילנד ובמקומות אחרים. בכל המקרים הללו הצלחנו לסכל את הפיגועים בשיתוף עם גורמים מקומיים", אמר ראש הממשלה. "בכל המקרים הללו הגורמים שעמדו מאחורי הפיגועים היו אירן ובת חסותה החיזבאללה".

"היום היינו עדים לשני ניסיונות פיגוע נוספים באזרחים חפים מפשע", המשיך נתניהו. "הראשון באזרחית ישראל שנפצעה בניו דלהי והשני בעובד מקומי בשגרירות ישראל בגיאורגיה. אירן, שעומדת מאחורי הפיגועים, הללו היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל וגורמי הביטחון ימשיכו לפעול יחד עם שירותי הביטחון המקומיים נגד מעשי טרור אלה. אנחנו נמשיך לפעול ביד חזקה, בשיטתיות ובאורך רוח נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באירן".

בשעות הצהריים כינס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ דיון הערכת מצב בעקבות מתקפת הטרור, אליו הגיעו מספר אלופים במטכ"ל ביניהם ראש אגף המודיעין וראש אגף התכנון.

ליברמן: "יודעים מי אחראי לפיגוע"

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס מוקדם יותר למתקפת הטרור. "אנחנו יודעים מי אחראי לפיגוע. ישראל לא תעבור על כך לסדר היום", אמר בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" בכנסת. "לצערי אני צריך להתחיל עם שני פיגועים שהיו נגד נציגויות של ישראל. זה רק אומר שמדינת ישראל ואזרחי ישראל הם יעד לטרור בתוך ישראל וגם מחוצה לה", אמר ליברמן והוסיף: "אנחנו מתמודדים עם טרור פיזי וטרור מדיני יומיום".

ליברמן אף ציין כי שורת הפיצוצים באה כ"תוצאה ישירה של הסתה פרועה מצד חברי הכנסת הערבים, כדוגמת טיבי ודהאמשה. על רשויות החוק לעשות הכל כדי להפסיק את כהונתם של אותם גורמים מסיתים, שכן כהונתם מובילה לאירועים מהסוג הזה".

"אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע", אמר ליברמן והדגיש: "איננו מתכוונים לעבור על כך סדר היום. זה מזכיר לנו פעם נוספת עד כמה הדיפלומטים הישראלים נמצאים בקו החזית של ההתמודדות שמנהלת ישראל בכל העולם". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת