היסטוריה של פיגועים בשגרירויות ישראל בעולם

הבוקר אירע פיגוע סמוך לשגרירות ישראל בניו דלהי, במהלכו נפצעה טל יהושע קורן באורח קל-בינוני. במקביל, סוכל ניסיון פיגוע בשגרירות ישראל בגיאורגיה. מזה שנים מנסים ארגוני הטרור ובמיוחד חיזבאללה לפגוע במטרות ישראליות מסביב לעולם ובנציגויות רשמיות. אספנו עבורכם את האירועים הקשים שהתרחשו במהלך השנים

היסטוריה של פיגועים נגד שגרירויות ישראל (רויטרס)

הפיצוץ שאירע בשגרירות ישראל בניו דלהי הוא לא הפיגוע הראשון שבוצע נגד נציגויות ישראליות ברחבי העולם. בחלוף השנים בוצעו ניסיונות רבים של ארגוני טרור, ביניהם ארגון חיזבאללה, לפגוע בדיפלומטים ישראלים ובנציגויות ישראל באירופה ובאסיה. אספנו עבורכם את מקבץ אירועי הטרור נגד דיפלומטים בעולם.

הרוגים בפיגוע בשגרירות בארגנטינה; פיגוע בבניין הקהילה היהודית

בשנת 1992 ביצע חיזבאללה פיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס. בפיגוע נהרגו 29 ישראלים וארגנטינאים. הפיגוע היה אחד משני פיגועים שהתבצעו במדינה בשנות התשעים כנגד מטרות ישראליות ויהודיות. ב-18 ביולי 1994 התרחש פיצוץ גדול בבניין של מרכז הקהילה היהודית בבואנוס איירס, כאשר מחבל מתאבד לבנוני פוצץ מטען שהוטמן במכונית תופת, רצח 85 בני אדם ופצע 330 בני אדם. הארגון לא לקח אחריות על הפיגוע וטען כי הוא בוצע בתגובה לחיסולו של עבאס מוסאווי בידי צה"ל בפברואר 1992.

הקונסול הישראלי בטורקיה נרצח; 2009: סוכל פיגוע

בסוף שנת 2009 סיכלו כוחות ביטחון טורקיים פיגוע נקמה שתכנן חיזבאללה לבצע בטורקיה כנקמה על חיסולו של עימאד מורנייה. הכוחות חשפו תשתית של ארגון חיזבאללה שתכננה לפגוע במטרות יהודיות וישראליות. בנובמבר 2003 שתי משאיות תופת התפוצצו סמוך לשני בתי כנסת באיסטנבול. באירוע נהרגו 27 איש, וכ-300 נפצעו.

ב-28 במאי 1971 הקונסול הישראלי באיסטנבול אפרים אלרום נרצח בטורקיה. הוא נחטף מדירתו באיסטנבול על ידי חברי ארגון הטרור "הצבא העממי לשחרור טורקיה". החוטפים ארבו לו בדירה לאחר שהתפרצו אליה באלימות והחזיקו בה את אשתו. בחודש מאי נמצאה בדירה במרחק של כמה מאות מטרים ממקום החטיפה, גופתו של אלרום.

סוכל פיצוץ בשגרירות באזרבייג'ן

הוביל לביצוע פיגועים, מורניה (חדשות 2)
בחודש מאי 2009, השלטונות באזרבייג'ן סיכלו מזימה לפיצוץ השגרירות הישראלית בבירה באקו. מדובר במזימה שתכננו איראן וחיזבאללה, כנקמה על חיסול בכיר הארגון עימאד מורנייה. השלטונות במדינה עצרו אז שני לבנונים המשתייכים לארגון חיזבאללה.

ירי על שגריר ישראל בבריטניה

ב-3 ביוני 1982 השתתף שגריר ישראל בבריטניה שלמה ארגוב בארוחת ערב במלון בלונדון. בסיום הארוחה חזר ארגוב לרכבו וברגע זה התקרבו אליו שלושה מחבלים שחיכו לו במקום. אחד מהם ירה בו בראשו מטווח קצר. ארגוב הפך משותק לצמיתות ונותר בתרדמת כשלושה חודשים לאחר האירוע. ב-19 בספטמבר 1972 הנספח החקלאי בלונדון עמי שחורי נרצח בבריטניה, כתוצאה ממעטפת נפץ שהתפוצצה בעת שפתח אותה במשרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת