נתניהו: אירן וחיזבאללה אחראים למתקפת הטרור

ראש הממשלה בהתייחסות ראשונה למתקפת הטרור על נציגויות ישראל בהודו וגאורגיה. "אירן, שעומדת מאחורי הפיגועים, הללו היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל וגורמי הביטחון ימשיכו לפעול יחד עם שירותי הביטחון המקומיים נגד מעשי טרור אלה", אמר. ליברמן: לא נעבור על כך לסדר היום

התייחסות ראשונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לטרור נגד שגרירויות ישראל בניו דלהי ובטבילסי. בדברים שנשא בישיבת הליכוד בכנסת, האשים נתניהו את אירן באחריות לאירועים והבטיח לפעול נגד הטרור הבינלאומי נגד מטרות זרות.

"בחודשים האחרונים היינו עדים לכמה ניסיונות לפגוע באזרחי ישראל וביהודים בשורה של מדינות - באזרבייג'ן, בתאילנד ובמקומות אחרים. בכל המקרים הללו הצלחנו לסכל את הפיגועים בשיתוף עם גורמים מקומיים", אמר ראש הממשלה. "בכל המקרים הללו הגורמים שעמדו מאחורי הפיגועים היו אירן ובת חסותה החיזבאללה".

"היום היינו עדים לשני ניסיונות פיגוע נוספים באזרחים חפים מפשע", המשיך נתניהו. "הראשון באזרחית ישראל שנפצעה בניו דלהי והשני בעובד מקומי בשגרירות ישראל בגיאורגיה. אירן, שעומדת מאחורי הפיגועים, הללו היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל וגורמי הביטחון ימשיכו לפעול יחד עם שירותי הביטחון המקומיים נגד מעשי טרור אלה. אנחנו נמשיך לפעול ביד חזקה, בשיטתיות ובאורך רוח נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באירן".

בשעות הצהריים כינס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ דיון הערכת מצב בעקבות מתקפת הטרור.

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס מוקדם יותר למתקפת הטרור. "אנחנו יודעים מי אחראי לפיגוע. ישראל לא תעבור על כך לסדר היום", אמר בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" בכנסת. "לצערי אני צריך להתחיל עם שני פיגועים שהיו נגד נציגויות של ישראל. זה רק אומר שמדינת ישראל ואזרחי ישראל הם יעד לטרור בתוך ישראל וגם מחוצה לה", אמר ליברמן והוסיף: "אנחנו מתמודדים עם טרור פיזי וטרור מדיני יומיום".

ליברמן אף ציין כי שורת הפיצוצים באה כ"תוצאה ישירה של הסתה פרועה מצד חברי הכנסת הערבים, כדוגמת טיבי ודהאמשה. על רשויות החוק לעשות הכל כדי להפסיק את כהונתם של אותם גורמים מסיתים, שכן כהונתם מובילה לאירועים מהסוג הזה".

"אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע", אמר ליברמן והדגיש: "איננו מתכוונים לעבור על כך סדר היום. זה מזכיר לנו פעם נוספת עד כמה הדיפלומטים הישראלים נמצאים בקו החזית של ההתמודדות שמנהלת ישראל בכל העולם".

אשת דיפלומט ישראלי נפצעה

אשתו של דיפלומט בכיר בשגרירות ישראל בדלהי נפצעה קל עד בינוני בפיצוץ מכונית תופת ליד שגרירות ישראל בדלהי. בנוסף לדיווחים מהודו, נוטרל הבוקר מטען ברכבו של עובד שגרירות ישראל בגיאורגיה.

גורמים במשרד החוץ ובשירות הביטחון הכללי - האחראי על אבטחת הנציגויות בחו"ל - הנחו את עובדי הנציגויות בחו"ל לגלות עירנות על רקע ציון יום השנה הרביעי לחיסולו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אישרו עובדי השגרירות בדלהי כי אירע פיצוץ. דובר שגרירות ישראל בדלהי דיוויד גולדפרב, אמר לסוכנות הידיעות AP כי המכונית התפוצצה סמוך מאוד לבניין השגרירות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת