חוששים מהאיום האירני? זינוק בהזמנת ערכות מגן

ההצהרות השונות על תקיפה אפשרית באירן הצליחה להלחיץ רבים מאזרחי בישראל. חברת דואר ישראל דיווחה לאחרונה למשרד הביטחון כי בשבועיים האחרונים הביקוש לערכות המגן זינק פי 5, וכי מספר הערכות במחסנים עומד להיגמר. גורם ביטחוני לחדשות 2 באינטרנט: "האזרחים מבינים את המצב"

ההצהרות על אירן הבהילו את הציבור (חדשות 2)

בתקופה האחרונה דנה התקשורת הישראלית והעולמית בתקיפה אפשרית באירן, ונראה שהאיום הקרב מעורר פחד בקרב הציבור בישראל: בשבועיים האחרונים זינק פי חמישה שיעור ההזמנות של ערכות המגן ובקרוב הן יאזלו כליל מהמחסנים.

גורמים בחברת דואר ישראל סיפרו כי בתקופה האחרונה הזינוק אכן הגיע לשיאים חדשים. החברה דיווחה לאחרונה למשרד הביטחון על הביקוש הגובר וציינה כי ההזמנות עומדות על כ-500 ערכות מגן ליום אחד בלבד.

במחסני הדואר נותרו 250 אלף ערכות בלבד, שכן החברה הספיקה לחלק לציבור בישראל קרוב ל-4 מיליון ערכות עד כה. בעוד כחודשיים יסתיים החוזה להפצת הערכות שנחתם בין משרד הביטחון לדואר, ועל כן עולה החשש כי לרבים מהאזרחים לא תינתן ערכת מגן.

גורם ביטחוני סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "האזרחים מבינים את המצב והביקוש משקף את זה, אם היו פחות פרסומים בעניין זה כמובן שהביקוש לא היה משתנה מבעבר".

"ראש המוסד: מה תעשו אם נתקוף?"

"מה תעשו אם נתקוף לבד?", פרדו (רויטרס)
המגזין היוקרתי "ניוזוויק" חשף מוקדם יותר היום טפח ממאמציהן של ישראל וארה"ב למנוע את הצלחת המירוץ האירני לגרעין. בכתבה ארוכה ומפורטת תחת הכותרת "המשחק המסוכן של אובמה באירן", מציג השבועון את מערכת היחסים העדינה בין שתי הידידות וחושף בין היתר כי בכירים אמריקנים "עוצמים עיניים" לנוכח חיסולם של מדעני הגרעין האירניים, המיוחסים לישראל.

במסגרת הכתבה נחשפים גם פרטים חדשים על ביקורו של ראש המוסד, תמיר פרדו, בארה"ב בחודש שעבר לפגישות עם גורמים "רמי דרג" בוושינגטון שעסקו בנושא אירן. על פי גורם אמריקני רשמי שהיה מעורב בשיחה, פרדו רצה "לחוש את הדופק" של ממשל אובמה כדי לקבוע מה יהיו השלכותיה של תקיפה ישראלית באירן אל מול התנגדות אמריקנית.

על פי הדיווח, ראש המוסד העלה שורה של שאלות, ובהן: "מה עמדת ארה"ב ביחס לאירן? האם ארה"ב מוכנה לתקוף בעצמה? מה המשמעות אם ישראל תבחר לתקוף בעצמה בכל מקרה?", אולם ברור - כך טוען המגזין - כי ישראל הפסיקה לחלוק מידע משמעותי עם וושינגטון בנוגע להכנות הצבאיות למתקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת