משרד האוצר נגד ברק וצה"ל: "הכותרות על ביטול כיפת ברזל - מניפולציה"

כבר כמה ימים שצה"ל מאיים בעצירת אימונים, טיסות ורכישות סוללות כיפת ברזל והערב מגיעה התגובה החריפה של ראש הממשלה ושר האוצר, שרוצים להעמיד את הצבא במקום ומזכירים, שהתקציב של הצבא השנה, הוא שיא של כל השנים מאז קום המדינה: 60 מיליארד שקל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ תוקפים בחריפות את המהלכים התקשורתיים של צה"ל ומשרד הביטחון במאבק על הקיצוץ בתקציב. "כל הכותרות האלו - ביטול כיפת ברזל, הפסקת אימונים, ביטול שעות טיסה - מניפולציה מגוחכת ועלובה" אומר גורם במשרד ראש הממשלה.
 
פקידי האוצר רותחים על כך שהצבא מצפצף על החלטות הממשלה ומנסה לסובב אותן. שר האוצר שטייניץ אומר: "הצבא המציא מתמטיקה חדשה שבה תוספת תקציב זה קיצוץ", וגם בסביבתו של נתניהו הצביעו על כך שהתקציב של הצבא השנה, הוא שיא של כל השנים מאז קום המדינה: 60 מיליארד שקל.

נודע לנו כי בשבוע שעבר עוד ניסו בצבא לפנות לאוצר כדי לשפר את תנאי השכר של אנשי הקבע והשבוע, פתאום, כבר אין כסף לסוללות נגד קסאמים ולטיסות חיל האוויר.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה, כי "התקציב טרם סוכם, לכן יש חשש שלא נעמוד בהתחייבויות לכיפת ברזל. איננו אחראים לכותרות בעיתונים, אבל לא צריך להזכיר שהאיומים סביבנו גדלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת