מפקד אוגדה לחיילי מילואים: "בגלל שהפגנתם עכשיו אין כסף לטילים"

אחרי שהסתבך כשאמר לטירונים כי "יש סיכוי שתחזרו בארון", ואחרי שתקף את מסלול ישיבת ההסדר בצה"ל - מפקד האוגדה המסווגת, תת-אלוף אהרון חליווה, מסתבך שוב. הפעם אמר הקצין הבכיר לחיילי מילואים כי בגלל שהם הפגינו כחלק מהמחאה החברתית, אין לצה"ל כסף לקנות טילים. אנשי המילואים נותרו המומים

"בגללכם אין טילים". תא"ל חליווה (דו"צ)

האם המחאה החברתית השפיעה עד כדי כך על צה"ל? במהלך שיחה שערך עם חייליו מפקד עוצבת מילואים מסווגת, תת-אלוף אהרון חליווה, הוא הטיח בפניהם כי בגלל שהם השתתפו בהפגנות המחאה בקיץ - "עכשיו אין לנו כסף לירות טילים". הידיעה פורסמה לראשונה באתר "ישראל דיפנס".

השיחה, בה השתתפו מאות אנשי מילואים, נערכה בבסיס אליקים שבצפון זמן קצר לפני אימון תעסוקה מבצעית. "בגלל ההפגנות קיצצו את תקציב הביטחון, ועכשיו לא נוכל לירות טילים באימונים", אמר להם חליווה, ותקף במיוחד את התל-אביבים שביניהם.

כמה מחיילי מילואים שהיו במקום סיפרו כי חשו המומים לנוכח דבריו והרגישו שהוא מאשים אותם במצב שנוצר בצה"ל. תא"ל חליווה גר בעצמו בצפון תל אביב, אך ציין בפני החיילים כי 'היה מחליף כמה משכניו'. על פי הדיווח, הוא ביקש מאנשי המילואים "לא להדליף" את הדברים.

חליווה נחשב לקצין מוערך מאד בצה"ל, אך זו לא הפעם הראשונה בה הוא מסתבך עם דברים שאמר לחיילים. בעבר פורסם כי אמר לטירונים: "יש סיכוי שתחזרו בארון", וכן התבטא נגד חיילים המשרתים בישיבות הסדר. חליווה כיהן בעבר כמפקד בית הספר לקצינים ומפקד חטיבת הצנחנים. רבים צופים כי יתקדם עוד בסולם הדרגות בצה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "אין בכוונתנו להתייחס לנאמר בפורומים צבאיים סגורים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת