הוקפאה ההצטיידות בכיפת ברזל

לאחר שנודע על ביטול תרגילים צבאיים נרחבים בגלל קיצוץ בתקציב הביטחון, כעת נודע כי הרכש של סוללות ברזל הוקפא. משרד הביטחון: במסגרת המציאות הכלכלית, אין את התקציב הדרוש להשלים את הרכישה". גורמים צבאיים: "הצבא חוזר לשנת 2003 – הכי פחות אימונים"

קיצוצים גם בכיפת ברזל (רויטרס)

במערכת הביטחון הוחלט לעצור את ההצטיידות בסוללות כיפת ברזל, זאת עקב הקיצוץ בתקציב הביטחון. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

מנכ"ל משרד הביטחון אודי שני הודיע לחברה היצרנית "רפאל" על הפסקת רכש הסוללות הנוספות אותן תכננו לרכוש. צה"ל מחזיק היום שלוש סוללות של כיפת ברזל. על פי התכנית שהוקפאה, משרד הביטחון התכוון לרכוש עוד שתי סוללות.

מנכ"ל המשרד שני עדכן את מקביליו בארה"ב על ההחלטה והסביר להם את האילוצים התקציביים. גורם ביטחוני הסביר כי הכסף האמריקני לא עונה על כל הדרישה. גורם צבאי סיפר כי "התקציב הנוכחי מחזיר את הצבא לשנת 2003, בה צה"ל התאמן פחות יותר מכל שנה". לאחרונה נודע כי צה"ל ביטל תרגיל אוגדתי גדול ועוד חמישה תרגילים חטיבתיים.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "במסגרת המציאות הכלכלית, אין את התקציב הדרוש להשלים את רכישת הסוללות. הנושא יוצג לממשלה בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת