ראש המוסד לשעבר: "לא חושב שצריך לתקוף את אירן באופן מיידי"

מאיר דגן התייחס בתכניתנו "פגוש את העיתונות" לדילמת התקיפה באירן ואמר, כי "המשטר באירן הוא רציונלי ולא יקבל החלטות מטורפות". דגן שלל אפשרות שייכנס לפוליטיקה בשנתיים הקרובות והתייחס גם לטבח בסוריה

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן הגיע לתכניתנו "פגוש את העיתונות" ובריאיון בלעדי הוא מדבר על האם היוזמה לשינוי שיטת הממשל היא כרטיס הכניסה שלו לפוליטיקה והאם טעה כשתקף את נתניהו וברק סביב שאלת התקיפה באירן.

"לא חושב שצריך לתקוף את אירן באופן מיידי" אמר דגן בהתייחסו לדילמת התקיפה באירן. "חשוב לי שראש הממשלה לא יהיה נתון ללחצים פוליטיים בכל הנוגע לביטחון ישראל", אמר והוסיף: "לא הייתי רוצה שישראל תמצא עצמה בראש המחנה בסוגיה האירנית, מדובר בבעיה עולמית".

"שר הביטחון מדבר על תקיפה ואני מתנגד לכך", אמר דגן והסביר: "באירן עוד אין הבשלה של יכולת לנשק גרעיני. "המשטר באירן הוא רציונאלי ולא יקבל החלטות מטורפות". עוד אמר דגן, כי חיל האוויר יכול לבצע כל משימה שתוטל עליו.

לדברי דגן, "כנראה שגם לנתניהו ולברק יש ספקות בנוגע לאירן". הוא התייחס גם לביקורת שהוטחה בו על דברים שאמר: ""לא ראש הממשלה ולא שר הביטחון ימנעו ממני להביע את דעתי, "לא חשפתי כל מידע מודיעיני. גם ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל מתבטאים על סמך מידע שקיבלו במסגרת תפקידם". עוד אמר, כי "הדיון הציבורי סביב אירן לא מזיק".

"שיטת הממשל בישראל בעייתית"

דגן התייחס גם לשינוי שיטת הממשל והאפשרות לכניסה לפוליטיקה: "שיטת הממשל הקיימת בעייתית, ללחץ ציבורי גדול יש השפעה, במיוחד כשכולם נערכים לבחירות".

"כרגע כניסה לפוליטיקה אינה רלוונטית מבחינתי, בנקודת הזמן הזו איני שוקל כניסה למגרש הפוליטי", אמר והוסיף, כי "לא נפגשתי עם יאיר לפיד מאז שנכנס לפוליטיקה". הוא התייחס גם למפלגת קדימה ואמר: "שאול מופז לא בחן איתי את האפשרות שאחבור אליו".

ראש המוסד לשעבר התייחס גם לסיום תפקידו בארגון ואמר: "ראש הממשלה יודע את האמת - אני ביקשתי לסיים את תפקידי. "מעולם לא ביקשתי מראש הממשלה כהונה של שנה תשיעית". ואיך הוא מרגיש עם סיום תפקידו? "יש הנאה בחזרה לחיים נורמליים מחוץ למוסד".

"להתקומם נגד הטבח בסוריה"

בהתייחסו למצב בסוריה אמר: "אני מצפה מכל אזרחי ישראל להתקומם כנגד הטבח המתבצע בסוריה. עדיין איני רואה את אסד נופל, המערכת הצבאית שלו יציבה - השלטון של אסד עדיין חזק". דגן סיכם ואמר: "אסד הוא העוגן של ארגוני חבלה במרחב, יש אינטרס ישראלי שהוא יפול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת