דיווח פלסטיני: "מרכז יהודי ייבנה ליד מסגד אל-אקצה"

סוכנות הידיעות "מען" מבית לחם פרסמה תכנית ישראלית לכאורה להקמת מבנה רחב ממדים ברחבת הכותל המערבי שחלקו יהיה תת-קרקעי. לפי ארגון איסלאמי, ימוקם המתחם על "הריסות מבנים בעלי ערך לתרבות הערבית". בירושלים טרם הגיבו על הטענות

רחבת הכותל המערבי (ראאד איברהים)

האם רחבת הכותל המערבי תעמוד שוב במרכזו של עימות ישראלי-פלסטיני? סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" חשפה היום כי ועדה של עיריית ירושלים העבירה לאישור תכניות להקמת מבנה חדש סמוך למסגד אל-אקצה.

הדיווח על הכוונה לכאורה להקים את הבניין הועבר ל"מען" על ידי ארגון "קרן אל-אקצה" האיסלאמי. לטענת פעיליו, אמור המבנה להשתרע על שטח של 3,700 מ"ר והוא ימוקם ברחבת הכותל המערבי, סמוך לשער המוגרבים. לטענת פעילי הארגון יופעל במקום מוזיאון למורשת העם היהודי, שיכלול אולמות הרצאות ותצוגה, ספרייה, מרכז מידע ומרכז ארכיוני.

ב"מען" נכתב כי המבנה המדובר יתנשא לגובה חמש קומות - שתיים מהן יהיו תת-קרקעיות. בארגון מסרו כי המקום "ישמש מתנחלים ותיירים זרים שמבקרים ברחבה" והזהירו כי הוא יוקם על חורבות מבנים בעלי משמעות היסטורית ודתית לאיסלאם ולתרבות הערבית.

לידיעה טרם ניתן אישור מצד גורמים רשמיים בישראל. הדיווח בא כחודשיים בלבד לאחר תום סאגת גשר המוגרבים, שבדצמבר האחרון נפתח לתנועת מבקרים. הגשר, שמהווה נתיב כניסה מרחבת הכותל המערבי אל הר הבית, היה סגור במשך כמה ימים מחשש להתמוטטות שתוליד אסון. לפי התכנית המקורית, אמור היה הגשר להיהרס - מהלך שבוטל בעקבות לחץ שהפעילו ירדן ומצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת