אחמדינג'אד: "בתוך ימים נציג הישג גרעיני חשוב"

האיומים בהחרפת הסנקציות וגם הדיווחים על תקיפה ישראלית שמתוכננת לכאורה לחודשים הקרובים לא הרתיעו את הנשיא האירני, שבנאום מתריס העביר לקהילה הבינלאומית מסר שלפיו אין בכוונת ארצו "לסגת אף לא במילימטר אחד" מפיתוח תכנית האטום. על ישראל אמר: "ניתצנו את ה'סגידה' לשואה"

הלחץ הבינלאומי על אירן לחדול מתכנית הגרעין שלה רק הולך וגובר, אבל במשטר האייתוללות ממשיכים לשדר "עסקים כרגיל". בנאום מתריס שנשא הבוקר נשיא הרפובליקה האיסלאמית, מחמוד אחמדינג'אד, הכריז כי "בימים הקרובים יהיה העולם כולו עד להישג חשוב ומשמעותי מאוד של אירן בתחום הגרעין".

דבריו של אחמדינג'אד זכו לתשואות רמות מקרב קהל של מאות אלפים אירניים שיצאו לציין בחגיגיות את יום השנה ה-33 למהפכה האיסלאמית בארצם. במסר למערב הבהיר הנשיא האירני כי אין בכוונת ארצו "לסגת אף לא במילימטר אחד" מהמשך פיתוח תכנית האטום שלה - והתחייב כי "לא ניכנע לשום לחץ מצד האויב".

על הדיווחים האחרונים במערב אודות תקיפה ישראלית מתוכננת לכאורה בחודשים הקרובים על מתקני הגרעין של ארצו, השיב אחמדינג'אד במסר מאיים: "על כל מי שזומם לפגוע בנו לדעת שהוא ייאלץ להתמודד עם אומה חזקה. העם האירני לא ייכנע גם אם יימשכו העלבונות והאיומים לעברו".

כצפוי, לא נפקד שמה של ישראל מדבריו של הנשיא האירני - שקרא למערב "לחדול מהתמיכה בציונים שלא רק שאינה מועילה בדבר - אלא מסבה בעיקר נזק". הוא סיפק התבטאות שערורייתית נוספת בנושא השואה ואמר מעל דוכן הנואמים: "הקולוניאליזם המערבי יצר לעצמו את המשטר הציוני כ'אליל' שלו הוא סוגד. מה שמניע אותו - הוא השואה. בזכות האומץ שגילתה האומה האירנית ויכולתה לראות את הנולד הצלחנו לשבור את ה'אליל' הזה לרסיסים".

הנייה: "הפלסטינים ייאבקו בישראל עד לשחרור כל אדמותיהם"

בעצרת, שנערכה באחת הכיכרות המרכזיות של טהרן, עלה לנאום גם אורח הכבוד שהגיע אתמול לרפובליקה האיסלאמית - ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה.

הוא התחייב כי ארגונו לא יכיר לעולם בישראל והצהיר כי "הפלסטינים ימשיכו להיאבק עד שכל אדמותיהם ישוחררו - כולל, כמובן, ירושלים - ועד שכל הפליטים ישובו לבתיהם".

בין המוני המשתתפים באירוע בטהרן בלטה הצגתו לראווה של המל"ט האמריקני שהופל לפני כשלושה חודשים משמי הרפובליקה האיסלאמית והועבר בשלמותו לידי משמרות המהפכה. כלי התקשורת המקומיים אמרו כי הדבר מהווה "סמל לעוצמתה הצבאית של אירן אל מול היהירות של ארצות הברית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת