"שליש מהעורף לא מוכן למלחמה"

במהלך 2011, ערך פיקוד העורף ביקורת פתע ב-94 רשויות מקומיות ברחבי הארץ, לבדיקת מוכנותן למצב מלחמה. הדוח, שמפורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות", חושף כי כשליש מכלל הרשויות שנבדקו נכשלו בבדיקה

כשליש מהעורף לא מוכן. ארכיון (רויטרס)

פיקוד העורף ערך בדיקת פתע ב-94 רשויות מקומיות, על מנת לבחון את רמת מוכנותן למצב חירום. כתב "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע חושף הבוקר את הדוח, לפיו לא פחות מ-32 רשויות נכשלו בבדיקת פיקוד העורף. במהלך 2011, הגיעו צוותי הביקורת לערים, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות וערכו את הביקורת.

בין היתר, נבדקו מצב המקלטים הציבוריים, תוכנית ההתגוננות האזרחית ומידת התאמתם לאיום היחסי לרגישותם לתקיפה. כל אחת מהרשויות קיבלה ציון בין 0 ל-100, כאשר כשליש מהרשויות קיבלו ציון "נכשל" של פחות מ-60.

על פי הדוח, בין הרשויות שנכשלו ניתן למצוא את בית שמש, שדרות, בני עיש, גן יבנה, ראש פינה וירוחם. במקביל, ציונים גבוהים במיוחד נרשמו ב-16 רשויות, ביניהן הערים ירושלים, בת ים, רמלה, רחובות, קריית ביאליק וכן בגליל העליון.

בדיקת פיקוד העורף מקבלת נופך רלוונטי במיוחד, לאור השיח הער המתנהל בעת האחרונה לגבי אפשרות של תקיפה ישראלית באירן ותגובה אירנית בעורף הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת