"חיילים יסעו בחינם ברכבת בחמישי"

משרד הביטחון מכחיש בתוקף הפרסומים על כוונה להפסיק נסיעות החיילים בחינם ברכבת גם בימי חמישי: "נושא זה אינו על הפרק כלל ואנו עדיין בוחנים את ההשלכות מהתכנית לשיפור הסעת החיילים בימי ראשון, מתוך כוונה לייעל ולשפר את השירות ואת איכות הנסיעה לחיילי צה"ל"

בצה"ל מבינים, החיילים יאחרו (חדשות 2)

האם חיילים לא יוכלו לנסוע בחינם ברכבת גם בימי חמישי משעות הצהריים? היום פורסמו דיווחים על כך שבצה"ל בוחנים את ההשפעות על התחבורה הציבורית ועל ההיערכות מבחינת בסיסי צה"ל, והתקבלו רשמים חיוביים מצד החיילים, ומצד הנוסעים - שהעידו על ירידה משמעותית בעומס.

גורם ביטחוני מסר לחדשות 2 באינטרנט כי המהלך יכול לחסוך כסף רב למדינה, אולם לאחר מכן נמסרה הכחשה גורפת לנושא ונאמר כי הנושא כלל לא על הפרק. "משרד הביטחון דוחה בתוקף את הפרסום ממנו ניתן ללמוד כאילו נבחנת הפסקת נסיעת החיילים גם בימי חמישי. נושא זה אינו על הפרק כלל ואנו עדיין בוחנים את ההשלכות מהתכנית לשיפור הסעת החיילים בימי ראשון, מתוך כוונה לייעל ולשפר את השירות ואת איכות הנסיעה לחיילי צה"ל".

גם דובר צה"ל מכחיש את הפרסומים ואומר: "צר לנו כי גורמים אינטרסנטים יוצרים מיצג שווה בעיני הציבור ומטעים את משרתי צה"ל ומשפחותיהם".

הסדרי הנסיעה החדשים ביום ראשון נכנסו לתוקף ב-19 ולפיהם חיילי צה"ל לא יוכלו לנסוע יותר ברכבת בחינם בין השעות 06:00-09:00 בבוקר מתחנות הצפון (עד תחנת "השלום", כולל), זאת כחלק מהמהלך להקטין את העומס בימי א' ברכבת. בתמורה, מקצים ברכבת ישראל אוטובוסים לחיילים שמסיעים אותם לבסיסים בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת