בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון: בוטלו אימוני חטיבות

דווקא בימים בהם נשמעים דיווחים על תקיפה אפשרית באירן וסכנה מהידרדרות ביטחונית אזורית - צפוי צה"ל לבטל את אימוניהן של חמש חטיבות ולצמצם את כמות התחמושת באימונים שכן יתקיימו. הסיבה: הקיצוץ בתקציב הביטחון. "אסור לנו לחזור לימים שלפני מלחמת לבנון השנייה", מזהירים בצה"ל

בעקבות הקיצוץ: בוטלו אימונים (חדשות 2)

בצה"ל מתחילים להרגיש את המצוקה הכלכלית? העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי בשל הקיצוץ, בוטלו עד כה אימוניהן של חמש חטיבות שתוכננו להיערך השנה. בנוסף, ייתכן שיבוטל גם תרגיל אוגדתי.

קצינים בכירים טענו, כי ביטול התרגילים היה הכרחי נוכח החלטת הרמטכ"ל שלא לפגוע בהכשרה הבסיסית של הטירונים ובפעילות היחידות הסדירות. "רוב התקציב הוא קשיח ואינו ניתן לשינוי, למשל התשלומים למשפחות שכולות, לשיקום חיילים פצועים והסכמים שצה"ל חתם בנוגע לרכש של מערכות מתקדמות", הוסיפו הקצינים.

בנוסף לביטול האימונים, החליטו בצה"ל על קיצוץ בתחמושת המוקצית ליחידות שכן יזכו להתאמן. במקביל, יפחת מספר יחידות המילואים שיגויסו השנה לתעסוקה מבצעית. "דווקא השנה, נוכיח הסיכונים שגברו להידרדרות אזורית היינו צריכים להתאמן יותר. אסור לנו לחזור לימים שלפני מלחמת לבנון השנייה", הזהירו בצה"ל.

בתגובה לידיעה מסרו בדובר צה"ל כי "במסגרת הקיצוץ המסתמן בתקציב הביטחון, נבחנות אפשרויות שונות על מנת למנוע ככל שניתן פגיעה בהיקף האימונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת