לא נפרדים: האחים שמסיימים קורס מ"פים ביחד

זוג האחים רונן ותמיר חלבני שירתו בסדיר באותה פלוגה בשריון, אך לפני מספר חודשים נודע לשניהם במפתיע כי גם את קורס מפקדי פלוגות המילואים - יעברו יחד. מחר הם יסיימו אותו לאחר שבועות רבים. "השלמנו פערים, לא בילינו כל כך הרבה יחד מאז הילדות", סיפרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אולי נילחם זה לצד זה במלחמה"

האחים רונן ותמיר חלבני (דו"צ)

קורס מפקדי פלוגות המילואים של צה"ל יגיע מחר לסיומו, וקרוב ל-90 קצינים יקבלו את התואר מפקד פלוגה. בין הקצינים הנרגשים יהיו גם סרן תמיר חלבני וסרן רונן חלבני - שני אחים שיסיימו יחד את הקורס, כמפקדי פלוגה בחטיבות שריון.

שני האחים, נשואים בשנות ה-30 לחייהם, שירתו בסדיר באותה הפלוגה בחטיבת השריון. לפני מספר חודשים נודע להם כי שניהם יעברו יחד את הקורס, כקציני מילואים. "הגענו באופן עצמאי כל אחד לקורס, וזה היה ממש כיף שהיינו ביחד", סיפר רונן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "יצא ששנינו קיבלנו במקרה באותה תקופת זמן לפקד על פלוגות".

שני האחים הפכו למושא הצחוק של הקורס. "זה היה באוויר ואהבו להשתעשע על זה", ציין האח השני תמיר. "שמו אותנו בצוותים שונים - יכול להיות בגלל שאנחנו אחים ורצו רב-גוניות".

שני האחים מעידים כי הקורס הארוך היווה הזדמנות מצוינת להשלים פערים. "יצא לנו להיות הרבה מאוד זמן ביחד - מה שלא עשינו במצטבר כבר הרבה מאוד שנים", אומר רונן. "השלמנו פערים - שתינו קפה ואכלנו את כל ארוחות הצהריים ביחד ובדרך כלל אין לנו את זה".

תמיר מצדו הוסיף כי "מאז שגרנו באותו הבית כילדים ביחד, לא בילינו שנינו לבד זמן כה רב". השניים הוסיפו כי אח נוסף שלהם שירת גם הוא באותה הפלוגה בשריון - אך הוא לא יצא לקורס המ"פים.

שני הקצינים מדגישים כי הם כשירים מאוד לפקד על פלוגה בזמן מלחמה. "יכול מאוד להיות שנהיה באותה חזית ואולי אפילו נמצא את עצמנו נלחמים אחד לצד השני במלחמה", סיפרו. "שירות המילואים חשוב לנו מאוד - זו שליחות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת