נסראללה: "אם אירן תותקף - אנו נחליט איך להגיב"

גם בחיזבאללה נערכים ליום שאחרי תקיפה ישראלית באירן. בנאום שנשא חסן נסראללה הוא מבהיר: "אם זה יקרה, אני אומר לכם מעכשיו, האימאם חמינאי וההנהגה האירנית לא יבקשו דבר". לדבריו חיזאללה יחליט לבד כיצד להגיב

מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב והתייחס להנחה שבמקרה של תקיפה ישראלית באירן - חיזבאללה יגיב בירי לעבר ישראל.

נסראללה הבהיר כי לארגונו יש חופש פעולה מלא במקרה של תקיפה בשטחנה של אירן: "באותו היום, אם זה יקרה, אני אומר לכם מעכשיו, האימאם חמינאי וההנהגה האירנית לא יבקשו דבר, לא מחיזבאללה ולא ממישהו אחר".

נסראללה הדגיש: "הם לא יבקשו דבר ולא יכתיבו דבר. באותו היום, אנחנו אלה שצריכים לשבת ולחשוב ולהחליט מה לעשות".

אובמה: "ישראל טרם החליטה אם לתקוף"

אתמול, במקביל להתרבות הדיווחים על תקיפה אפשרית של ישראל במתקני הגרעין של אירן כבר בחודשים הקרובים, המשיכו האמריקנים במאמצים להוריד את גובה הלהבות ולצנן את השטח. נשיא ארצות הברית ברק אובמה, אמר כי הוא "סבור שישראל טרם קיבלה החלטה כיצד עליה לנהוג בסוגיית אירן".

עם זאת, הדגיש אובמה בריאיון לרשת NBC כי בירושלים "חוששים באופן מוצדק" מהאפשרות ששלטון האייתוללות יחזיק בנשק גרעיני. הנשיא האמריקני התייחס גם לדיווחים מהימים האחרונים, שלפיהם בידי טהרן נשק המסוגל לפגוע גם בארצות הברית. הוא אמר כי "אין בידינו ראיות לכך שלאירן יש כוונות - כמו גם יכולת - לתקוף אותנו".

אובמה שב והדגיש כי "ניכר שהסנקציות שהוטלו על אירן משפיעות עליה" והתחייב לעשות ככל יכולתו כדי למנוע מהשלטונות שם לממש את מטרתם ולהשיג נשק גרעיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת