צה"ל נלחם בצ'ק-אין בפייסבוק

חיילים רבים נוהגים לתייג את מיקומם בפייסבוק (check in) באמצעות מכשיר הסמארטפון, בין אם מדובר בתרגיל או בבסיס סודי, וכך חושפים מידע מסווג רב. בצה"ל החליטו להילחם בתופעה ואסרו על חיילים לבצע תיוג מקום. בכיר באמ"ן לחדשות 2 באינטרנט: "היריבים שלנו מנצלים את זה, אנחנו נוקטים מדיניות ענישה חמורה"

חיילים? בלי צ'ק אין בפייסבוק (חדשות 2)

בצה"ל מבינים את כוחה של הרשת החברתית ואת שיתוף המידע בפייסבוק, ומעבירים את המלחמה להילוך גבוה: לאחרונה זיהו בצבא תופעה חדשה, במסגרתה חיילים רבים מתייגים את עצמם לפי מיקום - "צ'ק אין" - ובכך חושפים את מיקומם לעיני כל.

בצה"ל החליטו להיאבק בתופעה בכל הכוח. "היריבים שלנו זיהו את הפייסבוק כערוץ לדליפת מידע", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ראש ענף ביטחון מערכות תקשוב באגף המודיעין, סגן-אלוף גדי. "הפייסבוק הולך לכל מקום בסמארטפון והאתגר בצה"ל גבר". לאחרונה אף נענשה חיילת בשישה ימי מחבוש על כך שהעלתה מידע מסווג לרשת הפייסבוק.

התיוג של חיילים ברשת הפייסבוק בבסיסים מסווגים ובתרגילים הפכה לתופעה בפייסבוק ובצה"ל מנסים לצמצם ולהעלים את התופעה שיכולה להביא לחשיפה של תרגילים ומיקומים של בסיסים. "אנחנו לא אומרים לא להביא אייפון או לסגור את הפייסבוק אלא פשוט מלמדים אותם איך להשתמש באופן חכם", מסביר סגן אלוף גדי.

לדבריו, צה"ל פועל בעניין זה בשני מישורים: "הדרכה והסברה ומדיניות ענישה חמורה". עוד ציין כי "אנחנו מחוברים לעולם הרשתות החברתיות בנוסף לפייסבוק ופועלים כדי למנוע נזקים שחיילי צה"ל עלולים לגרום, לעתים בלא ידיעתם".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת