שייטת 13 חילצה דייגים שסירתם טבעה בלב ים

לוחמי הקומנדו הימי לא היו אתמול במבצע חשאי או בפעילות מורכבת בשטח אויב, אבל נאלצו להתמודד עם משימה מסוג אחר לגמרי. הלוחמים חילצו חמישה אזרחים שנתקעו בספינה טובעת בלב ים מול עתלית. מפקד הספינה לחדשות 2 באינטרנט: "הם היו מפוחדים מאד והודו לנו. מאד מלחיץ לשקוע בסירה מאוד מאוד קטנה בלב ים"

הקומנדו חילץ דייגים בלב ים. צילום ארכיון (חדשות 2)

לוחמי שייטת 13 רגילים לצאת למשימות מורכבות בלב ים ובשטח אויב, אבל אתמול הם נאלצו להתמודד עם אירוע מסוג שונה לגמרי. חיילי השייטת ולוחמים נוספים של חיל הים נקראו במהלך תרגיל לחלץ אזרחים שסירת הדיג שבה שטו החלה לשקוע.

שני הדייגים שספינתם טבעה, ניסו למעשה לעזור למספר צעירים בשנות ה-20 לחייהם שהיו על סירת גומי. אלא שכשעברו הדייגים לסירת הגומי - סירתם טבעה והם נתקעו בלב ים. הם הזעיקו את המשטרה בטלפון, וזו מצידה פנתה לצה"ל ולחיל הים שיסייע בהצלת הטובעים. מפקדי חיל הים זיהו שמיקום הספינה הטובעת לא רחוק מאימון שקיימה השייטת בסמוך, והחליטו להפנות את הלוחמים לחילוץ.

סגן אמיתי גונן, מפקד דבורה בחיל הים שהיה בין הלוחמים שהוזעקו למקום, סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על האירוע. "הגענו לשם והעלינו את האנשים על אחד הכלים", סיפר סגן גונן. "מה שקרה זה שהיה להם מנוע שהיה בו תקלה, והייתה רוח חזקה שסחפה את הספינה ממש לעומק הים. החזרנו אותם לחוף והחזרנו להם את רכושם. הם היו ממש מפוחדים כשבאנו, אבל הסברנו להם שנחלץ אותם וזהו".

בתום החילוץ פונו כל החמישה ללא פגע לחוף הים. "הם הודו לנו גם במהלך האירוע וגם בסופו. זה משהו מלחיץ - להיות חמישה אנשים בסירה מאוד מאוד קטנה בלב ים - כשאתה לא יודע מה קורה איתך", הדגיש מפקד הספינה. לסיכום הוא קורא לציבור להיזהר: "כשיש רוחות מאוד חזקות וים גבוה כדאי לא לצאת לים, ואם יוצאים - אז בזהירות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת