"שליחי חב"ד עסקו בריגול בהודו - ויגורשו"

זוג שליחי חב"ד ישראלים שפעלו בעיר קוצ'ין בהודו יגורשו מהמדינה בעקבות 'פעילות חשודה' - כך מדווחים כלי התקשורת בהודו. במשרד החוץ מכחישים: "לא ידוע על ישראלים שנעצרו, נחקרו או גורשו". גם בבית חב"ד במומבאי הופתעו מהדיווחים: "הם עסקו בתפילה"

החשד: עסקו בפעילות חשודה מאז הפיגוע במומ (רויטרס)

העיתון ההודי "טיימס אוף אינדייה" מדווח היום כי זוג שליחי חב"ד מישראל צפויים להיות מגורשים מהמדינה בגין "פעילות חשודה". במשרד החוץ טוענים שאין כל מידע על ישראלים שעצורים או נחקרו בהודו בימים האחרונים.

על פי הדיווח, בני הזוג זלמן שניאור ויפה שאוני, הגיעו לקוצ'ין ב-3 במרץ עם אשרת כניסה ושכרו בית בדמי שכירות גבוהים מהנהוג באזור. "סוכנות הביון המרכזית התריעה על פעילות חשודה שמתבצעת על ידי סוכנים ישראלים לאחר הפיגוע במומביי, שבו נרצחו שישה יהודים ובהם שליחי חב"ד הרב גבריאל הולצמן ורעייתו ריבקי", נכתב בעיתון.

בעקבות ההתרעה, כך על פי הדיווח, נוהל מעקב אחרי מספר ישראלים ברחבי הודו. בין היתר עקבו שירותי הביטחון ההודים במשך שנה אחרי בני הזוג מחב"ד וגיבשו את החשדות נגדם. 

אלא שבחב"ד הופתעו מאד מהדיווחים בהודו. גורמים בחב"ד אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי הרב זלמן שניאור משמש כרב של הקהילה בקוצ'ין. "הם מוכרים מאוד ולא ידוע שנעצרו או גורשו. לא ידוע גם על פנייה שנעשתה אליהם מטעם המשטרה. אם תפילה נחשבת פעילות חשודה - אז יש במעשיהם פעילות חשודה", לדבריהם.

גם דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מבדיקה שנעשתה מול הרשויות בהודו, לא התקבל שום מידע על מעצר או חקירה של ישראלים בנושאים כאלה. "כמובן שישראל מכבדת את החוק ההודי ולא יעלה על הדעת שתהיה מזימת ריגול כזו כמו שמפורסמת בעיתון ההודי", לדבריו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת