צפו: שוטר מרסס מתנחל בפניו בגז

קצין משטרה עומד לדין אחרי שריסס גז פלפל, ממרחק אפס, על פניו של מתנחל מיצהר. היום הקצין יוצא למאבק ומאשים את המשטרה בהפקרתו. צפו בתמונות שהביאו לכתב האישום

עבור שוטרי מרחב שומרון של המשטרה זה יה עוד יום שגרתי. לפני כשנה וחצי הם הגיעו ליצהר לאכוף צו הקפאה של בנייה בלתי חוקית. עשרות תושבים גידפו את השוטרים וניסו למנוע מהם לבצע את תפקידם. אחרי שאחד המתנחלים נעצר, חבריו החליטו שלא ייתנו לניידת המשטרתית לעזוב את המקום בכל מחיר. שניים מהם נשכבו מתחת לניידת, והיציאה מהישוב כוסתה בצמיגים בוערים ובאבנים.

פקד אילן מלכא, קצין הנוער של מרחב שומרון, היה אחד הקצינים שהתעמתו עם המתנחלים במקום. מדובר בקצין מצטיין שיודע עד כמה חשוב שכל צעד שלו יהיה מתועד. בניסיון לשכנע את אחד המתנחלים מתחת לניידת לפנות את הדרך לשוטרים, הוא תועד כשהוא מזהיר אותו בהתאם לנהלים. לאחר שסירב, ריסס גז פלפל בפניו.

במקרה זה פעל פקד מלכא על פי הנהלים, אבל דקה אחר כך ביצע מעשה בעייתי ביותר, לאחר שעצביו בגדו בו כנראה. הוא תועד מתיז גז פלפל בשנית בפניו של מתנחל עצור, ללא כל סיבה נראית לעין. המעשה הזה כבר תורגם לכתב אישום משמעתי.

"שולחים שוטרים להילחם בחבורה הפורעת הזאת ואחר כך מפקירים אותם בשטח לכתבי אישום דמיוניים, שלא רק שלא משקפים את המציאות אלא פוגעים אחר כך בכל מערך הלחימה הכללי של משטרת ישראל", טוען עו"ד בני כץ, פרקליטו של פקד אילן מלכא לחדשות 2. קידומו של פקד מלכא עוכב והוא עומד לדין משמעתי. חבריו משוכנעים כי לא סביר שבאירוע כזה, קצין המשטרה יישאר היחיד שמשלם את המחיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת