חשש: חייל נדבק בחיידק טורף - ומת

גורמי רפואה בצה"ל בודקים את נסיבות מותו של דביר מור, חייל בטירונות שמת הבוקר בעקבות חשש לחיידק טורף. בסוף השבוע האחרון הוא השתתף באימון בבסיס של החטיבה, ולאחריו התלונן כי אינו חש בטוב. מצבו הידרדר תוך זמן קצר והוא אושפז בביה"ח סורוקה, שם נקבע מותו. אביו: "היו צריכים להפנות אותו מוקדם יותר לביה"ח"

רוכב מצטיין שתכנן לשרת ביחידה מובחרת (באדיבות המשפחה)

טרגדיה בצה"ל: טירון שהיה מיועד לשרת ביחידה מובחרת נפטר הבוקר בבית החולים סורוקה בבאר שבע ככל הנראה כתוצאה מחיידק טורף. החייל, דביר מור אוניקובס מקיבוץ עמיעד בצפון, השתתף באימון בבסיס נח"ל והתלונן במהלך סוף השבוע כי אינו חש בטוב. תוך זמן קצר מצבו הידרדר והבוקר כאמור נקבע מותו.

בני משפחתו של דביר, התקשו לעכל את הבשורה על מותו של דביר, שהגיעה אליהם ללא הכנה מוקדמת, שלוש שנים בלבד אחרי מות אימו. "הלוואי והיינו יודעים איך זה קרה", סיפר רון מור, אביו של דביר לחדשות 2 באינטרנט. "אני רק מקווה שבחיל הרפואה בצה"ל יבינו מה קרה ואם ניתן היה למנוע את זה על ידי טיפול". דביר הותיר אחריו ארבעה אחים: שחר, טל, דותן ודולב.

לדברי האב, נוכחות של רופא במקום הייתה משנה את התמונה. "אני חושב שאם היה רופא במקום ייתכן שהסוף היה אחר", אמר האב. "היינו איתו בקשר מאז יום שישי כי הוא הרגיש לא טוב. בשבת החום היה גבוה מאוד וכל הדברים שלהערכתנו היו מחייבים הפנייה מוקדמת יותר לבית החולים".

החמצה עצומה ואובדן עצום

בני המשפחה מספרים על תחושה קשה של הלם. "יום בהיר אחד גבר בריא וחסון הכי בריא בעולם ובתוך יום וחצי הוא נגמר", סיפר האב. "זו תחושה של הלם כאב והחמצה עצומה ושל אובדן עצום. אני יכול לדבר בשבחו כמו כל אב, אבל אחרים יעידו את התכונות".

גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט, כי אין לקשור את נסיבות מותו לאימון, שכן החייל התלונן במהלך סוף השבוע ולא תוך כדי האימון. החשד הראשוני שמדובר בתהליך זיהומי שמקורותיו נבדקים כעת בידי גורמי הרפואה בצה"ל.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי "נסיבות מותו של דביר מור אוניקובס, שנפטר הבוקר בבית החולים סורוקה נבדקות על ידי גורמי הרפואה בצה"ל", וכי מדובר באירוע חריג.

רוכב מצטיין שתכנן לשרת ביחידה מובחרת

דביר מור רכב בקבוצת TNT גליל עליון, וייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות רבות באירופה. בשנת 2009 הוכתר כסגן אלוף ישראל לנוער וגם יצא עם נבחרת ישראל לאליפויות אירופה.

חבריו לרכיבה מספרים שהתלבט אם להמשיך את דרכו כספורטאי מצטיין או להתגייס לשירות קרבי. לאחר התלבטויות בחר להתגייס כלוחם ביחידה קרבית ותכנן לחזור לרכיבה על האופניים עם שחרורו. לאחר שנת שרות התגייס ליחידת שלדג. הלוויתו תתקיים מחר ב- 7.2.2012 בקיבוץ עמיעד.

במועצה האזורית גליל עליון מספרים שדביר היה בבסיס בערד כשהתלונן על כאבים וחום גבוה. הוא נשלח למרפאת הבסיס שם קיבל טיפול וביום שבת נקרא אביו לקחתו מהבסיס. האב פינה את דביר לבית החולים וכעבור שעתיים הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ בסורוקה. ביום שני לפנות בוקר מצבו התדרדר ובשעות הבוקר נקבע מותו, ככל הנראה כתוצאה מחיידק טורף.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת