ראש השב"כ חושף: "חמאס הסכים לעסקה בגלל מצבו הבריאותי של שליט"

בחמאס חששו לחייו של החייל החטוף ולכן התגמשו בתנאי העסקה לפני שנחתמה - כך חשף ראש השב"כ יורם כהן בשיחות סגורות. על פי הדיווח בעיתון "הארץ", אמר כהן כי "שב"כ נכשל בגדול ביכולת להביא מודיעין שיאפשר מבצע חילוץ של החייל. זו דוגמה טובה לכך שלא תמיד מצליחים"

יורם כהן לצד גלעד שליט (חדשות 2)

אחת הסיבות לכך שחמאס הגמיש את תנאיו בעסקת שליט לפני שנחתמה, הייתה ההרעה במצבו הבריאותי של החייל החטוף והחשש שהוא לא ישרוד בשבי בעזה - כך חשף ראש השב"כ יורם כהן, בדיווח שמביא עיתון "הארץ".

"חמאס התגמש בגלל סיבות פנימיות ומעמדו בסוריה, וגם בגלל הידרדרות במצבו הבריאותי של החייל", אמר ראש השב"כ, "חמאס חשש לאבד את הנכס". כהן הוסיף, בדבריו בהרצאה סגורה בתל אביב שהתקיימה בשבוע שעבר, כי בשנה האחרונה סוכלו מספר חטיפות של חיילים לצורכי מיקוח.

לאחר שנשאל באותו אירוע מדוע השב"כ או צה"ל לא הצליחו לאתר את שליט ברצועה, השיב כהן: "שב"כ נכשל בגדול ביכולת להביא מודיעין שיאפשר מבצע חילוץ של החייל. זו דוגמה טובה שלא תמיד מצליחים. גם בעבר כשהיו חטיפות ביהודה ושומרון, היינו בתוך השטח וללא מגבלות על הפעילות שלנו ועדיין היו חיילים חטופים שמצאנו רק אחרי כמה שנים".

"יש פערים מודיעיניים גם היום בעזה וגם ביהודה ושומרון", הוסיף ראש השב"כ. "ככל שנהיה יותר רחוקים מהשטח כך יהיה קשה יותר לפעול". לדבריו, חלק מהקמפיין הציבורי לשחרור החייל החטוף גרם לנזקים במאמצים לשחררו: "היו אמירות של בכירים לפיהן צריך לעשות הכל כדי לשחרר את גלעד שליט. זה פגע, כיוון שזה גרם לצד השני לחשוב שיש לו כוח".

מחבל ששוחרר בעסקת שליט - נעצר שוב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת