אירן מתרגלת "לכידת טייסים שנפלו". צפו

טהרן ממשיכה לעשות שרירים. בימים האחרונים מנהלים כוחות "משמרות המהפכה" תרגיל יבשתי נרחב במזרח המדינה, שנועד להיערך למתקפה על אדמת אירן. בתמרון נוטלים חלק גם צנחנים, בין השאר במטרה למנוע את חילוצם של טייסי אויב שמטוסם הופל. צפו בתמונות

מתרגלים מלחמה: כוחות "משמרות המהפכה" מנהלים ביומיים האחרונים תרגיל יבשתי רחב היקף במזרח אירן, שמטרתו לדברי קצינים אירנים בכירים "לשמור על מוכנות כוחות היבשה". בכלי התקשורת האירניים שודרו תמונות ראשונות של התרגיל, בו משתתפים מאות מאנשי "משמרות המהפכה".

במסגרת התרגיל, המכונה "הגנה על המולדת", מוצגים לדברי האירנים טכנולוגיות צבאיות חדישות שפותחו באירן, ומבוצעים תרגולי צניחה, ירי טילים וארטילריה. "התמרון הזה בא במסגרת העלאת רמת המוכנות הצבאית של יחידות 'משמרות המהפכה'", אמר בטלוויזיה האירנית תת-אלוף עבדאללה עראקי, סגן מפקד כוחות היבשה של משמרות המהפכה. "אנחנו מתרגלים מספר תכניות טקטיות וכן הטמנת מלכודות ומארבים".

במקביל, חשף משרד ההגנה האירני טילים חדשים מתוצרת מקומית, אותם ניתן להרכיב על טנקים ומטוסי קרב. "ניתן לשגר את הטילים הללו גם מספינות קרב, אשר צוידו בו גם כן", דיווחה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה, על בסיס דיווחים בכלי תקשורת אירניים. "המכ"מים לא יכולים לאתר את הטילים הללו", הצהיר שר ההגנה האירני הגנרל אהמד ווהידי.

לפי הטלוויזיה האירנית, חשיבות התמרון, היא בין השאר למנוע צניחה של כוחות זרים על אדמת אירן במטרה להציל טייסים שמטוסם הופל בשטחי הרפובליקה האסלאמית.

במקביל: תרגיל ימי בהורמוז

ביום שבת דיווחו כלי תקשורת באירן כי משמרות המהפכה החלו גם תמרון ימי בסמוך למיצרי הורמוז, שבועות ספורים לאחר סיומו של תמרון חיל הים האירני באזור. על פי הדיווחים, במסגרת התרגיל ספינות מלחמה יבצעו תמרונים באזור במהלך החודש הקרוב.

כבר לפני חודש הודיע מפקד חיל הים האירני, סרדאר פדווי, כי התרגיל של משמרות המהפכה יתקיים במהלך פברואר, כחלק מסדרת תרגילים שמתכוונת אירן להמשיך בהם באזור.

לדברי פדווי, התרגיל צפוי להיות שונה במהותו מהתרגיל הימי שהסתיים השבוע, ואשר דימה את סגירתם של מיצרי הורמוז במקרה של פעולה צבאית נגד אירן. הוא הדגיש כי המיצרים חשובים במישור האסטרטגי והכלכלי לעולם כולו, והתייחס לאיומי המערב לצאת לפעולה צבאית נגד אירן. "היום הרפובליקה האסלאמית שולטת לחלוטין באזור, וכל התנועות המתנהלות בו הן תחת שליטתה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת