עיר הבה"דים יצאה לדרך: מכרז הענק סוכם

בתוך שבועות ספורים תחל הקמתו של מתחם בסיסי ההדרכה החדשים של צה"ל, שייתפנו ממרכז הארץ אל הנגב. כ-10,000 חיילים ישרתו במקום, שהיקף העסקה להקמתו מוערכת בכ-9 מיליארד שקלים

כך זה ייראה. עיר הבה"דים, הדמייה (משרד הביטחון)

משרד הביטחון הודיע הערב כי הזוכה במכרז הענק לבניית "עיר הבה"דים" - קריית ההדרכה של צה"ל בנגב היא "מנרב" - עם "אלקטרה" ו"זיסאפל". הבנק המלווה יהיה בנק הפועלים.

ההכרזה באה בסופו של יום מורט עצבים שבו בחנה ועדת המכרזים המיוחדת לעניי זה את ההצעות הסופיות שהגישו בסוף השבוע שתי הקבוצות שהתחרו על הקמת קריית ההדרכה ותפעולה למשך 25 השנים הבאות. מדובר במכרז עצום בממדיו בהיקף של תשעה מיליארד שקלים.

מנכ"ל משרד הביטחון אודי שני הכריז כי "בתוך ימים או שבועות יתחילו העבודות בשטח. זהו יום גדול לדרום". עבודות התשתית בשטח כבר החלו, ולפי ההערכה במערכת הביטחון - כעת, עם קבלת ההחלטה, ניתן יהיה לצאת לדרך ולהתחיל בתום כמה חודשים בהקמת המיזם בצומת הנגב.

לפי התכנית, ישרתו בקרית ההדרכה החדשה כ-10,000 חיילים ויועברו אליה כמעט כל הבה"דים. עם השלמת פינוי הבסיסי הקיימים, יפנה צה"ל שטחים יקרים באזור המרכז - בעיקר בצריפין - שיהפכו זמינים לבנייה למגורים.

המכרז על הקמת קריית ההדרכה מהווה סנונית ראשונה לעסקאות נוספות באותה המתכונת ובסדר גודל דומה שצפויות לצאת לדרך בזמן הקרוב, ובמרכזן: קריית התקשוב של צה"ל שעתידה להיפתח ב-2017 וקריית המודיעין שעתידה להיפתח ב-2018. ההיקף הכספי של כל אחת מהקריות הללו עתיד להיות גבוה מזה של זו שתוקם בצומת הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת