חשודים התעמתו עם מאבטחי הנשיא במעונו; אחד נעצר

דרמה במעונו הזמני של הנשיא שמעון פרס: בן מיעוטים בעל עבר פלילי נעצר הערב לאחר שהוא ושניים נוספים התעמתו עם מאבטחי הנשיא, בסמוך לביתו הזמני בשכונת כפר דוד בירושלים. לשלושה ככל הנראה לא הייתה כוונה חבלנית אך מעשיהם במקום נבדקים

עימות בפתח מעון הנשיא (חדשות 2)

שלושה בני מיעוטים התעמתו הערב עם מאבטחיו של נשיא המדינה, שמעון פרס, במעונו הזמני במתחם כפר דוד (ממילא) שבירושלים. השומרים נאלצו להזעיק למקום את כוחות המשטרה, והם עצרו אחד מבין החשודים באירוע שנסיבותיו עדיין אינן ברורות - אך ככל הנראה לא מדובר ברקע חבלני. שניים מהם נמלטו.

הנשיא פרס היה בדרכו לבית בעת האירוע. מפרטים ראשונים עולה שמאבטחי הנשיא ביקשו תעודות זהות מהשלושה, אשר סירבו לדרישה. "בני המיעוטים התקרבו למאבטחי בית הנשיא באופן חריג תוך שהם מקללים ומשתמשים באלימות פיזית כנגדם", נמסר מבית הנשיא. "החשוד שנתפס הינו תושב מזרח ירושלים בעל עבר פלילי עשיר הכולל נסיון רצח. קב"ט בית הנשיא ערך תחקיר ראשוני בשטח עם תום האירוע וציין לחיוב את פעילותם המהירה והנחושה של המאבטחים".

פרס מתגורר במשכן הזמני מאז דצמבר האחרון, אז גרמו הגשמים העזים שירדו בירושלים להצפת הדירה שבה התגורר. המים חדרו למבנה וגרמו נזק לריהוט במקום, ואילצו את הנשיא לעבור להתגורר בדירה שכורה.

מדובר בפעם השנייה בחורף הנוכחי שבה חדרו מי גשמים למשכן הנשיא, והיא גרמה להצפה של ממש. עובדי בית הנשיא גרפו את המים שהתאספו במרכז הדירה, כתוצאה מכ-90 מ"מ של גשם שירדו ביממה אחת בבירה.

בהכנת הידיעה השתתף כתבנו יוסי זילברמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת