צה"ל מגביר את אימוני הקרב מגע

כלקח מאירועים קודמים ובגלל החשש הגובר מחטיפות חיילים, החליטו בחיל השריון להכשיר את מפקדי הטנקים ואת קציני השריון לקרב מגע מתקדם. בתרגיל, השריונרים נדרשו לשהות זמן רב ללא שינה ולתפקד בערניות. מפקד הגדוד לחדשות 2 באינטרנט: "לא יודע אם גלעד שליט עבר שיעור קרב מגע אבל אני מצפה מחייל שיידע להכניע"

בצה"ל חוששים מחטיפה נוספת (רויטרס)

גלעד שליט נחטף בעת ששירת כשריונר בטנק בחטיבה 188 של השריון ובצה"ל לא רוצים לקחת סיכונים. בחיל השריון, שם מחנכים את כל מפקדי הטנקים ואת השריונרים, הוחלט לאחרונה להרחיב את אימוני הקרב מגע בקרב הלוחמים והקצינים, זאת לדברי גורם צבאי "עקב ההתרעות החמות על חטיפות חיילים בגזרות השונות והמתיחות המבצעית".

לראשונה, נערך לאחרונה תרגיל קרב מגע ייחודי למפקדי השריון וצוער שלא יעבור את הציון הנדרש לא יוכל להיות קצין שריון. "אני מצפה מלוחם שנתקל בסיטואציה מסוימת שיידע להילחם על החיים שלו", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט מפקד קורס קציני שריון, סגן-אלוף גל שוחמי, שיזם את הקורס. "אני לא יודע אם גלעד שליט עבר שיעור קרב מגע אבל אני מצפה מחייל שיידע להכניע מישהו שתופס אותו בידיים".

"אנחנו רוצים להביא את הלוחמים למקום אגרסיבי יותר", הוסיף סגן-אלוף שוחמי. "הכנסנו להם בוחן שאורכו שלושה ימים במהלכו הם יוצאים לתרגיל ללא שינה ואז הם מותקלים על ידי מדריכי קרב מגע וצריכים לדעת להתמודד".

המטרה בתרגיל היא להשיב את החייל החטוף ל"שטחי ישראל". בבוחן נדרשים הצוערים לרוץ ממקום למקום ברחבי הבסיס כשבכל "תחנה" תוקף אותם "חוטף" אחר. גורם צבאי הוסיף כי כלקח מאירועים קודמים השריונרים נדרשים לשהות זמן רב ללא שינה ולתפקד בערנות באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת