מהאוויר ומהקרקע: כך תתקוף ישראל את אירן

רשת NBC האמריקנית פרסמה הערב הערכות שלפיהן תפתח ישראל במבצע להסרת איום הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית כבר בחודשים הקרובים. לפי התרחיש שהוצג, יופעלו כוחות חשאיים קרקעיים לצד ירי טילי "יריחו 2" ושימוש במטוסי F15i

הדיווחים על האפשרות שישראל תתקוף בחודשים הקרובים את מתקני הגרעין של אירן הולכים וגוברים, וכך גם החשש בארצות הברית מכך שתרחיש כזה אכן ייצא לפועל. הערב הציגה רשת החדשות האמריקנית NBC לצופיה את פרטיו לכאורה של מבצע התקיפה הישראלי ברפובליקה האיסלאמית - שלפי הדיווח, עשוי להפוך למציאות בחצי השנה הקרובה. כך, לפי התחקיר, תיראה תקיפה ישראלית באירן:

• כוחות מיוחדים וחשאיים של צה"ל ייפעלו מהקרקע. 

• מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית יותקפו בטילי "יריחו 2" בעלי טווח של 2,400 קילומטרים.

• חיל האוויר יסייע במבצע בטייסת ה"רעם" - ובה מטוסי F15i.

• גם מטוסים ללא טייס ישולבו בתקיפה.

• במבצע כולו ייעשה שימוש בנשק קונבנציונלי בלבד.

החשש מפני ההתחמשות האירנית עלה היום שוב לכותרות, אחרי שהרפובליקה האיסלאמית שיגרה בהצלחה לחלל לווין באמצעות טיל בליסטי ארוך טווח - שיכול לשמש גם לתקיפה בישראל ובמטרות אחרות בעולם.

מנהיגה הרוחני של אירן, עלי חמינאי, ניצל את ההזדמנות כדי להבהיר כי ארצו לא תיכנע ללחץ הבינלאומי ולא תעצור את התקדמות תכנית הגרעין שלה. הוא הזהיר מפני החרפת הסנקציות הבינלאומיות על ארצו, ובמסר ישיר לוושינגטון הבהיר כי "איומים על אירן או תקיפתה ייפגעו בארצות הברית". איום ישיר הרבה יותר הפנה חמינאי לעבר ישראל ואיים כי זו "תימחק מעל פני האדמה". הוא גם הבהיר כי הוא "מודה בלא כל חשש כי נתמוך ונגבה כל גורם שיילחם או ייאבק במשטר הציוני". 

באשר לפיתוח הטילים באירן, חשף השר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון, מידע שעד אתמול היה נחלתם של מעטים בלבד: בנאום שנשא בכנס הרצליה גילה כי הפיצוץ המסתורי שהחריד לפני כמה חודשים בסיס באירן, פגע - למעשה - באותה המערכת שנועדה לפתח טילים בעלי טווח של 10,000 קילומטרים - כאלו שמהווים איום גם על ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת