הושעה מג"ד החייל שנשכח בכפר באזור רמאללה

בעקבות התקרית החמורה שלשום בבודרוס, הורה הרמטכ"ל "לקיים תחקיר מיידי של האירוע ולהציג בפניו המלצות ראשוניות". הוא הזהיר כי הוא "רואה את האירוע בחומרה רבה ואינו מוכן לעבור עליו לסדר היום"

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הורה היום להשעות מתפקידו את מפקד הגדוד, סא"ל מולי כהן, שאליו משתייך הלוחם שנשכח שלשום לבדו בכפר הפלסטיני בודרוס שבאזור רמאללה. מדובר צה"ל נמסר כי גנץ "הנחה לקיים תחקיר מיידי של האירוע, בדגש על הצד הפיקודי והערכי, ולהציג בפניו המלצות ראשוניות", וכן כי הוא "רואה את האירוע בחומרה רבה ואינו מוכן לעבור עליו לסדר היום".

מוחמד, תושב בודרוס, סייע ללוחם להתגונן מפני המון פלסטיני זועם - עד לבוא כוחות צה"ל לחלצו. לו עד שהגיעו הכוחות לחלצו. "ראיתי שיש פה חייל שעומד לבד. אמרתי לו: 'החיילים כבר הלכו, מה אתה עושה פה?'", הוא שחזר.

"הוא היה מבולבל, והפנים שלו האדימו... הוא פחד. הוא שאל אותי 'איפה הגדר?', אמרתי לו 'הגדר שם. לא למעלה'. הוא אמר לי: טוב, תישאר לידי', אז נשארתי לידו", סיפר תושב הכפר.

אחרי 20 דקות ארוכות כנצח - באה התקרית אל סיומה. "ירדנו הוא ואני בערך עד הבית שלי. החיילים באו לקחת אותו משם", תיאר מוחמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת