עלי חמינאי: "ישראל תימחק מעל פני המפה"

המנהיג העליון של אירן השווה הבוקר בנאום ששודר בטלוויזיה הממלכתית במדינה ל"גידול סרטני" ואיים: "נסייע לכל מי שיפעל נגד ישראל, שתימחק מעל פני המפה". הבוקר דיווחו כלי התקשורת באירן על שיגור מוצלח של לוויין ריגול לחלל

הלוויין האירני האחרון, ארכיון (חדשות 2)

המנהיג העליון של אירן אייתולה עלי חמינאי אמר הבוקר, כי אירן לא תיכנע ללחץ הבינלאומי לנטוש את תכנית הגרעין שלה ולאיומים להחרים את הנפט האירני.

"איומים על אירן ואיומים לתקוף את אירן יזיקו לארצות הברית", אמר חמינאי. "סנקציות לא ישפיעו על הנחישות שלנו להמשיך במסלול הגרעיני שלנו. יש לנו את האיומים שלנו, אותם נפיץ בזמן הנכון", אמר בנאום ששודר בטלוויזיה הממלכתית של אירן.

חמינאי לא שכח גם לאיים על ישראל, אותה השווה לגידול סרטני ואמר, כי "אירן תתמוך בכל קבוצה שתפעל נגד ישראל". הוא הוסיף: "ישראל תימחק מעל פני המפה".

"שיגרנו בהצלחה לוויין ריגול לחלל"

כלי תקשורת בטהרן דיווחו היום כי בהוראת השלטונות במדינה שוגר לוויין ריגול לחלל, וכי מדובר בשיגור מוצלח. זהו צעד נוסף בתכנית החלל השאפתנית של אירן והזדמנות נוספת לנסות ולהרתיע את מדינות המערב המתנגדות לתכנית הגרעין המתפתחת בשטחה.

הלוויין ששמו נאוויד, "בשורה" בפרסית, שוקל כ-50 קילוגרמים ובעל יכולות צילום במרחקים שבין 250-375 קילומטרים מכדור הארץ. האירנים מתגאים בכך שהלוויין תוכנן ונבנה בידי מדענים מקומיים בלבד.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת