השר יעלון מאשים: טורקיה מסייעת לאירן

השר משה (בוגי) יעלון אמר בריאיון לתכנית "גומרים הולכים" ברדיו ת"א, כי טורקיה "עושה תרגילים ומאפשרת מכירת נפט אירני באמצעותה". לדבריו, ישראל פנתה לארה"ב והתלוננה על הטורקים שפוגעים במאמצים ללחץ על אירן

השר יעלון. מאשים את טורקיה (רויטרס)

השר משה (בוגי) יעלון מאשים את טורקיה בסיוע לאירן. "טורקיה עושה תרגילים ומאפשרת מכירת נפט אירני באמצעותה", אמר השר יעלון בריאיון לתכנית הרדיו "גומרים הולכים" עם דני סידס ואודי סגל ברדיו תל אביב.

השר יעלון גילה כי ישראל פנתה לארצות הברית והתלוננה על הטורקים שפוגעים במאמצים ללחץ על אירן.

"200 אלף טילים מכוונים על ישראל"

ראש אגף המודיעין בצה"ל אלוף אביב כוכבי, נתן אתמול סקירה ביטחונית על המתרחש באזור על רקע האביב הערבי, והשפעתו על מדינת ישראל בהופעה נדירה אותה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט. "יש קושי במאה ה-21 לקדם צעדים שחורגות מהחלטות בינלאומיות. בשנים האחרונות חלים מספר שינויים במימד האופרטיבי שבו יצטרך צה"ל לפעול. שלושת היעדים של אויבנו הם לקזז את יתרונות צה"ל עליו בשדה הקרב, הצורך לקצץ עליונות אווירית ומודיעינית, והצורך לפגוע בעורף. המשמעות מתורגמת לשני יעדים מרכזיים: הגברה של הטילים והרקטות, והיעלמות אשל האויב משדה הקרב", אמר כוכבי.

"בידי אויבנו יש היום כ-200 אלף רקטות וטילים המסוגלים לפגוע במדינת ישראל. רובם לטווחים של 40 קילומטר ואלפים בודדים לטווחים של מאות קילומטרים. יותר טילים ורקטות נמצאים בעומק שטחו של האויב, ויותר טילים מגיעים לעומק שטחה של ישראל", אמר כוכבי. "למעשה כל גוש דן מכוסה בטילים שיכולים להגיע מסוריה ומלבנון וכמובן מאירן".

בהמשך דבריו, סקר כוכבי את פעילותה של אירן, ששואפת להעמיק את השפעתה במזרח התיכון ולהשתלט על מדינות סמוכות לה לאחר שזיהתה את הטלטלה במזרח התיכון. גם טורקיה לדבריו, פועלת באותו אופן, כדי להעצים את מעמדה בעולם הערבי. "רוב קהילות המודיעין ישרו קו איתנו באשר להתקדמות תכנית הגרעין האירני", אמר כוכבי, אך ציין כי "לאירן יש כמות של אורניום שמספיקה ל-4 פצצות גרעין".

"מרגע שתינתן הוראה להאיץ את התהליך תיקח שנה להשגת המשימה. תהליך של חימוש טילים ייקח עוד שנה או שנתיים. הלחצים המופעלים על אירן לא מובילים אותם לשינוי באסטרטגיה, אך אם יתגברו, יש בכך להשפיע על המשטר שירצה להמשיך לשמור על שרידותו", הוסיף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת