תושב הכפר שחילץ את החייל משחזר

בסיום פעילות צה"ל אמש, נותר חייל בטעות, לבדו בשטח הכפר בודרוס שבפאתי רמאללה. תושבי המקום שמילטו אותו משם - בחזרה לידי כוחות הביטחון, טוענים שאם היה נופל לידיים הלא נכונות – זה היה נגמר באסון

עימותים פרצו אמש בין צעירים לחיילי שיריון שהגיעו לפעילות מבצעית בכפר בודרוס. אך לאחר שהכוח יצא מהמקום חייל אחד נשכח בסמטאות החשוכות של הכפר, בפאתי רמאללה.

למרבה מזלו של החייל, הוא נתקל בתושב הכפר, מוחמד, שסייע לו עד שהגיעו הכוחות לחלצו. "ראיתי שיש פה חייל שעומד לבד. אמרתי לו: 'החיילים כבר הלכו, מה אתה עושה פה?'", שיחזר מוחמד.

החייל שנשאר לבד במשך דקות ארוכות, לא היה יכול לצאת מהכפר מחשש שההמון שהתעמת מוקדם יותר עם החיילים, ינסה לפגוע בו. "הוא היה מבולבל, והפנים שלו האדימו... הוא פחד. הוא שאל אותי 'איפה הגדר?', אמרתי לו 'הגדר שם. לא למעלה'. הוא אמר לי: טוב, תישאר לידי', אז נשארתי לידו", סיפר תושב הכפר.

החייל חולץ לאחר 20 דקות

למרבה המזל, אחרי 20 דקות מתוחות זה נגמר. "ירדנו הוא ואני בערך עד הבית שלי. והחיילים באו לקחת אותו משם", הוסיף מוחמד.

בכפר בודרוס שתושביו מפגינים מדי שבוע נגד גדר ההפרדה, ניתן לראות בסמטאות גרפיטי של החמאס, החזית העממית והפת"ח. "אנחנו מתנגדים לכיבוש ואנחנו לא מפחדים. אנחנו מוכנים לשלם את מחיר החירות שלנו ואת מחיר המאבק שלנו נגד הכיבוש, אבל לא בדרכים שמובילות להרג", אמר תושב הכפר עאאיד מוראר.

מוחמד ותושבי הכפר שמחים שלסיפור הזה היה סוף טוב, אבל אינם יודעים איך זה יגמר בפעם הבאה. בינתיים בכפר החיים חזרו לשגרה, עד לעימות הבא עם החיילים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "היה נתק של החייל מהכוח והנושא מתוחקר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת